W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót
niebieski napis czyste powietrze zdrowy wybór wpisany w kontur budynku ze spadzistym dachem i kominem

Rozliczenie dotacji i wypłata środków

Wniosek o dofinansowanie nie stanowi podstawy do wypłaty dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Po wykonaniu inwestycji, należy przedstawić dokumenty do rozliczenia tj.: wniosek o płatność, faktury/dokumenty księgowe oraz dodatkowe dokumenty wymagane przez WFOŚiGW w Poznaniu.

Aby wypełnić wniosek o płatność, należy przyjść do gminnego punktu konsultacyjno – informacyjnego czynnego w poniedziałki od godziny 7:30 - 17:30 lub w środy w godzinach od 8:00 - 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Margoninie i dostarczyć faktury oraz dokumenty do rozliczenia. Na ich podstawie zostanie wypełniony dla mieszkańca wniosek o płatność. Komplet dokumentów zostaje wysłany listem poleconym do placówki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Pracownik punktu konsultacyjno - informacyjnego pomaga w przygotowaniu dokumentów do rozliczenia dofinansowania, jednakże to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu jest odpowiedzialny za wypłatę dotacji w ramach programu Czyste Powietrze.

Mamy nadzieję, że funkcjonowanie punktu zachęci Państwa do korzystania z dofinansowania m. in. do wymiany kotłów, przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, a w efekcie do poprawy jakości powietrza na terenie Gminy Margonin.

Materiały

Program priorytetowy Czyste Powietrza
Załącznik 1 PPCP ulga podatkowa
Załącznik nr 2 do programu – koszty kwalifikowane część 1 programu
Załącznik nr 2a do programu – koszty kwalifikowane część 2 programu
Załącznik nr 2b do programu – koszty kwalifikowane część 3 programu
Kalkulator dotacji
Kalkulator grubości izolacji
Lista urządzeń i materiałów spełniających wymagania techniczne określone w programie „Czyste Powietrze”
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.05.2024 12:46 Krzysztof Maciejewski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Agnieszka Kurnik
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Rozliczenie dotacji i wypłata środków 1.0 08.05.2024 12:46 Krzysztof Maciejewski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}