W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powrót Funduszu Sołeckiego

15.09.2022

W Gminie Margonin trwają spotkania wiejskie, których najważniejszym punktem jest ustalenie zadań w ramach powracającego po przerwie pandemicznej Funduszu Sołeckiego.

6 osób siedzących przy stole ustawionym w U w sali wiejskiej

W 11 sołectwach gminy po 2 latach przerwy ponownie zostanie uruchomiony fundusz, którego zadaniem jest realizacja podstawowych potrzeb każdej z jednostek pomocniczych. Mieszkańcy na zebraniach w głosowaniu ustalają priorytety dla każdego sołectwa i starają się zapewnić zarówno środki na kulturę jak i małe inwestycje. Podczas zebrań burmistrz Janusz Piechocki przedstawia mieszkańcom sytuację gminy najważniejsze inwestycje z lat 2021 oraz 2022. Zebrania odbyły się już w sołectwach Próchnowo, Lipiniec, Zbyszewice i Sułaszewo. Kolejne odbędą się się do końca września. Warto wskazać, że mimo braku przez 2 lata Funduszu, Gmina realizowała bezpośrednio potrzeby bieżące sołectwa, a wprowadzony mechanizm rekompensaty za fundusz będzie funkcjonował jeszcze przez koleje lata. Każdego roku w danym sołectwie będzie realizowana inwestycja wybrana przez rady sołeckie o wartości 300 tyś zł.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}