W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Parafia w Margoninie z dotacją z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

26.10.2023

W Urzędzie Miasta i Gminy Margonin w obecności Burmistrza Janusza Piechockiego oraz Proboszcza Parafii księdza Rafała Wnuka uroczyście podpisano umowę o przekazanie dotacji na prace restauratorskie we wnętrzu świątyni.

Burmistrz Margonina Janusz Piechocki i proboszcz parafii w Margoninie Rafał Wnuk podpisują dokument siedząc przy brązowym stole w gabinecie burmistrza

Środki pochodzą z Funduszu Polski Ład, gdzie gmina Margonin w pierwszym z naborów otrzymała najwyższą możliwą dotację. Parafia za pośrednictwem Gminy otrzyma kwotę prawie 1,2 mln.zł.  Prace zakończą się w grudniu 2024 r. i obejmują m.in. prace restauratorskie i konserwatorskie przy malowidłach, ołtarzu głównym, obrazie „Ukrzyżowanie”. Oprócz Parafii dofinansowanie na renowacje zabytków otrzymał także Ośrodek Kultury w Margoninie w wysokości 490 tyś.zł z przeznaczeniem na remont dachu oraz pomieszczeń starej gazowni. Natomiast w kolejnej edycji udało się wspomóc Parafie w Żoniu na kwotę prawie 300 tyś zł.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}