W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ogromna frekwencja na zebraniu w Sypniewie

11.06.2024

Podczas wyborczego zebrania wiejskiego w Sołectwie Sypniewo i Klotyldzin wybrano nowe władze sołectwa.

ludzie siedzący przy stołach, a także stojący za otwartymi drzwiami w sali z białym sufitem, żółto-szarymi ścianami i piecem kaflowym w narożniku

Po raz kolejny prawdziwym zwycięzcą okazała się frekwencja. Sala wiejska w Sypniewie nigdy nie gościła jednocześnie aż tylu mieszkańców. W zebraniu uczestniczyło 70 osób z czego 64 miały czynne prawo wyborcze. Sołtysem na kolejną kadencję wybrano, przy dwóch tylko głosach sprzeciwu Rafała Michalaka, który w minionych latach pełnił te funkcje. Zebranie wiejskie poszerzyło zaś skład rady sołeckiej do 5 osób. W skład rady wybrano: Leszka Leśko, Sabinę Lupa, Marię Sadek, Irenę Szpajer, Annę Wysocką. Zebranie w imieniu burmistrza prowadził zastępca burmistrza Łukasz Malczewski, który na wstępie podziękował za tak liczną obecność i za wzięcie odpowiedzialności za losy sołectwa. Warto dodać, że w zebraniu udział wzięła aż 1/4 uprawnionych mieszkańców.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}