W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odbiór I etapu drogi Margonin – Sypniewo

05.06.2024

W ubiegłym tygodniu oficjalnie odebrano I etap budowy drogi powiatowej z Margonina w kierunku Sypniewa i dalej do Budzynia.

droga z progiem zwalniającym z kostki brukowej, na drodze kucają 2 osoby, jedna stoi, kolejna osoba stoi na poboczu, po prawej stronie drogi gęste drzewa, po lewej stronie drogi budynki i płot betonowy

W ramach zadania poszerzono jezdnie i położono nowe warstwy asfaltu. Inwestycja realizowana była na odcinku prawie 1,4 km Gmina Margonin udzieliła wsparcia finansowego inwestorowi – powiatowi chodzieskiemu w kwocie 570 tys. zł, co odpowiada połowie wkładu własnego powiatu na tym odcinku. Komisja odbiorowa odebrała drogę wskazując jednocześnie na konieczność zmiany profili najazdu na znajdujące się w Klotyldzinie elementy BRD w postaci progów zwalniających. Łączna wartość zadania to ponad 3 mln. zł. Z czego 2 mln zł stanowi dofinansowanie z PROW-u. W odbiorze drogi uczestniczył w imieniu gminy Margonin zastępca burmistrza Łukasz Malczewski, a z ramienia inwestora Bartosz Burzyński członek zarządu powiatu. Zdzisława Hajt Kierownik Wydziału Dróg Powiatowych o raz inspektor nadzoru. Kolejny odcinek o podobnej długości realizowany będzie w ciągu najbliższych miesięcy. Umowa również została już podpisana, a gmina Margonin także jest partnerem zadania.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}