Obchody 107. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
27.12.2025
W 107. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, wspólnie oddaliśmy hołd tym, dzięki którym Wielkopolska wróciła do Macierzy.
Uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Radwankach były pełne patriotycznej refleksji. Podniosły charakter wydarzenia zapewniła oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Szczególnie poruszające były krótkie występy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Radwankach, którzy pięknie przypomnieli o naszej wspólnej historii.
Wartę honorową przy pomniku pełnili żołnierze z 122. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dolaszewie, za co serdecznie dziękujemy.
Po apelu, Orkiestra dała krótki koncert pieśni patriotycznych, a na zmarzniętych uczestników czekała pyszna, rozgrzewająca grochówka. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli – władzom, mieszkańcom, uczniom, delegacjom wieńcowym, pocztom sztandarowym i gościom. Pamięć o zwycięskim zrywie naszych przodków jest wciąż żywa!
Niech pamięć o Powstaniu Wielkopolskim trwa w kolejnych pokoleniach!