W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Margonin świętował Dzień Niepodległości 11.11.2023

14.11.2023

Tradycyjną wieczorną uroczystością pod Pomnikiem Poległym za Wolność rozpoczęły się w Margoninie obchody święta Niepodległości.

ludzie zebrani przed pomnikiem Poległym za wolność na Rynku w Margoninie

Ponad 40 delegacji wieńcowych złożyło wieńce, kwiaty lub znicze i oddało hołd bohaterom walk o wolną Polskę. Burmistrz Janusz Piechocki w swoim przemówieniu zwracał uwagę, że patriotyzm współcześnie mimo wojny za naszą wschodnią granicą wymaga innych poświeceń. Dziś jest nim troska o dobro wspólne, czy chociażby udział w wyborach, który był na terenie gminy rekordowy. Ponadto burmistrz Piechocki zwracał uwagę na konieczność poddania pod konsultacje i wybór mieszkańców koncepcji zagospodarowania płyty rynku tak, aby wprowadzić tam elementy zieleni i walczyć z betonozą. Po części oficjalnej odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Torunia, a wojskowi muzycy  zachęcali zebranych do wspólnego śpiewania wszystkim dobrze znanych utworów. W trakcie koncertu burmistrz Piechocki rozdawał mieszkańcom rogale marcińskie i życzył dobrego świętowania Dnia Niepodległości. Na zakończenie odbył się tradycyjny pokaz fajerwerków, a Strzeleckie Bractwo Kurkowe oddało salwę armatnią. Uroczystości pod pomnikiem poprzedziła msza święta za ojczyznę, w której udział wzięły także władze samorządowe gminy Margonin. Również w trakcie mszy oprawę zapewniła Orkiestra Wojskowa z Torunia.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}