W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lipiny z boiskiem lekkoatletycznym

09.06.2022

W sportowej formule miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia kompleksu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach.

Burmistrz Janusz Piechocki, dyrektor szkoły w Lipinach Janina Szlufarska-Kłosek i 5 innych osób przecinają czerwoną wstęgę na boisku w Lipinach, w tle delegacja młodzieży ze sztandarem szkolnym, piłkochwyty z grafiką z granatowym tłem i białymi postaciami uprawiającymi różne rodzaje sportu

Po wielu latach oczekiwania burmistrzowi Margonina Januszowi Piechockiemu udało się doprowadzić do szczęśliwego końca projekt budowy pierwszego na terenie gminy lekkoatletycznego kompleksu. Finansowanie projektu zapewniły środki gminy Margonin, Ministerstwa Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Woj.Wielkopolskiego. W uroczystości otwarcia boiska uczestniczył Poseł na Sejm Marcin Porzucek, którego determinacja i upór doprowadziły do pozyskania środków z Ministerstwa Sport i Turystyki. Obecny był przedstawiciel wykonawcy firmy Eversport Sp. zo.o, władze samorządowe z Gołańczy radni sołtysi, rada sołecka oraz liczne grono kierowników jednostek gminnych. W wydarzeniu uczestniczyły także dzieci, młodzież i wychowawcy ze szkół przybyłych na miting lekkoatletyczny który towarzyszył otwarciu obiektu. Nie zabrakło także profilaktyki uzależnień, którą prowadzili policjanci z KPP Chodzież. W swoim przemówieniu burmistrz Margonina zwracał uwagę na wiele lat starań, aby ten obiekt powstał oraz na fakt, że aż 3 podmioty wsparły ten projekt, bo oprócz gminy zarówno marszałek jak i ministerstwo współdziałały w jego realizacji. Prawie każda miejscowość na ternie gminy posiada nowoczesne i bezpieczne boisko, co było jedną z kluczowych obietnic wyborczych urzędującego burmistrza. Natomiast poseł Porzucek zwracał uwagę na potrzebę budowy takich obiektów w małych miejscowościach oraz na szczególne znaczenie Lipin, które są jedyną bądź jedną z nielicznych tak niewielkich miejscowości, gdzie taki kompleks istnieje. Zapewnił o dalszym wspieraniu aspiracji i Lipin i Margonina w walce o kolejne projekty. Podobnie dyrektor szkoły Janina Szlufarska-Kłosek zwracała uwagę na wielu dobrych ludzi, którzy pomogli przy powstaniu boiska i obiecała że obiekt będzie służył i pomagał w rozwoju dzieci. Za determinacje i szczęśliwe zakończenie budowy dziękowały same dzieci, które obiecały korzystać z obiektu w sposób godny i fair. Po części oficjalnej odbyły się zawody sportowe, w których rywalizowali także zaproszeni gości.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}