W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolędowanie z Orkiestrą

15.01.2022

W kościele w Margoninie w sobotni wieczór odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek. Kolędy i pastorałki według własnych aranżacji zaprezentowała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

orkiestra w mundurach siedząca w kościele, w tle ołtarz, na pierwszym planie zastępca burmistrza Miasta i Gminy Margonin

Kilkaset osób owacyjnie reagowało na kolejne popisy wokalno – muzyczne artystów z Sądecczyzny. Koncert z uwagi na sytuacje na wschodniej granicy Polski był też hołdem dla wszystkich funkcjonariuszy jacy bronią nienaruszalności granic. Orkiestra pod batutą ppłk Leszka Mieczkowskiego zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy, których brzmienie w murach margonińskiej świątyni wybrzmiewało szczególnie doniośle. Niezwykłej oprawy wydarzeniu dodawało światło i technika, które budowało scenerie jak z prawdziwego wydarzenia telewizyjnego. W krótkim przemówieniu po koncercie burmistrz Janusz Piechocki dziękował całej orkiestrze, za przybycie oraz wyraził uznanie za kunszt muzyczny jaki prezentuje orkiestra. W ocenie burmistrza Margonina koncert był prawdziwą ucztą muzyczną i wspaniałym widowiskiem, które na długo pozostanie w pamięci. Na zakończenie orkiestra wykonała utwór Przekażmy sobie znak pokoju, który miał nawiązywać do trudnej sytuacji na granicy wschodniej. Orkiestra Reprezentacyjna odwiedziła Margonin w ramach tourne po Wielkopolsce, gdzie zagrała w Katedrze Gnieźnieńskiej, w Poznaniu oraz na południowych krańcach wielkopolski.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}