W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja w sprawie XXIV edycji konkursu "Wielkopolski Rolnik Roku"

29.05.2024

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego organizuje XXIV edycję konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”.

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

Konkurs jest największym w regionie przedsięwzięciem promującym wielkopolskie rolnictwo. Celem Konkursu jest promocja najbardziej przedsiębiorczych wielkopolskich rolników, którzy dostosowują swój warsztat pracy do nowych realiów gospodarowania, wprowadzają w swoich gospodarstwach innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój technologii, ochronę środowiska, odnawialne źródła energii i co najważniejsze zwiększają bezpieczeństwo pracy. Konkurs równocześnie promuje wysoką jakość produktów wytwarzanych przez wielkopolskie rolnictwo. Przybliża społeczeństwu niepodważalne atuty wielkopolskiego rolnictwa tj.: pracowitość, nowoczesny park maszynowy, nowe technologie, jakość i konkurencyjność rolniczych surowców żywnościowych i żywności stanowiących mocne punkty regionu.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy rolnicy z Wielkopolski – producenci m in. rolniczych surowcow i żywności, warzyw, owoców roślin leczniczych czy materiału siewnego.

Ważnym kryterium jest fakt prowadzenia gospodarstwa co najmniej przez 7 lat lub w przypadku przejęcia od rodziców co najmniej 5 jeżeli wcześniej również w tym gospodarstwie pracował.

Wyboru najlepszych rolników w regionie dokonuje, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła Konkursu, która posługując się określonymi kryteriami oraz obiektywną i wszechstronną oceną, wizytuje zgłoszone do konkursu gospodarstwa oraz kwalifikuje do grupy nominowanych i laureatów. Na podstawie oceny  i rekomendacji Kapituły, Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznaje kandydatom konkursu nagrody i wyróżnieni,a wręczając je podczas uroczystej Gali.

Burmistrz Miasta i Gminy Margonin zaprasza rolników, którzy są zainteresowani udziałem w konkursie do skontaktowania się z tut. Urzędem (pok. Nr 6, tel. 673541347) w terminie do dnia 7 czerwca 2024 roku. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz ankiety konkursowej. Szczegółowe informacje można uzyskać także w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań lub pod nr tel. 61 626 65 22 lub 61 626 65 00 (e-mail:wrr@umww.pl)

/-/  Łukasz Malczewski
Zastępca Burmistrza
Miasta i Gminy Margonin

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
29.05.2024 12:25 Krzysztof Maciejewski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Justyna Dziwulska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Informacja w sprawie XXIV edycji konkursu "Wielkopolski Rolnik Roku" 1.0 29.05.2024 12:25 Krzysztof Maciejewski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}