W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja - wyjaśnienia w sprawie wniosków o wypłatę dodatku węglowego

31.08.2022

W związku ze składaniem wniosków o wypłatę dodatku węglowego uprzejmie wyjaśniamy, że złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z przyznaniem dodatku. Dodatek węglowy przysługuje wyłącznie na gospodarstwo domowe.

Dodatek węglowy - biały napis na granatowym tle, w lewym górnym narożniku logotyp i napis Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Z wyjaśnień Ministerstwa oraz definicji gospodarstwa domowego wynika, że nie jest odrębnym gospodarstwem domowym sytuacja, w której m.in.: pod jednym adresem w budownictwie jednorodzinnym zamieszkują osoby wielopokoleniowe i wspólnie realizują cele życiowe czyli np. wspólnie dokonują zakupu opału, mają wspólne liczniki na media i składają się na ich opłacanie, mają na utrzymaniu osoby starsze w ramach umowy dożywocia. Są to tylko przykłady więzi społecznożyciowych, które mogą zaistnieć między osobami wspólnie zamieszkującymi i które mogą wskazywać, że mamy do czynienia z jednym gospodarstwem domowym. Uzyskiwanie przez każdą osobę osobnych dochodów również nie przesądza o tym, że osoba ta prowadzi odrębne gospodarstwo domowe. Jednocześnie podkreślamy, że odpowiednie instytucje będą prowadziły kontrole i weryfikacje osób uprawnionych. Prosimy o wzięcie powyższego pod uwagę przy wypełnieniu wniosków o wypłatę dodatku węglowego.

Urząd Miasta i Gminy Margonin

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
31.08.2022 13:47 Krzysztof Maciejewski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Katarzyna Maćkowiak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Informacja - wyjaśnienia w sprawie wniosków o wypłatę dodatku węglowego 1.0 31.08.2022 13:47 Krzysztof Maciejewski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}