W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Inauguracja nowej linii komunikacyjnej do Wągrowca

08.06.2022

W piątkowe popołudnie z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Grzegorza Piechowiaka, Burmistrza Margonina Janusza Piechockiego, Wójta Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, licznych radnych, sołtysów i pasażerów odbyła się uroczystość inauguracji nowo uruchomionego od stycznia połączenia autobusowego na terenie gminy Margonin.

Burmistrz Margonina Janusz Piechocki ściskający dłoń z posłem Grzegorzem Piechowiakiem przed budynkiem przystanku autobusowego w Margoninie, w tle osoby, banery gminy Margonin i Wągrowiec, flagi polski i UE

Autobus jeżdżący po gminie i docelowo docierający do Wągrowca jest realizacją kolejnej obietnicy wyborczej burmistrza Janusza Piechockiego. Burmistrz w swoim przemówieniu wskazywał, że to sami mieszkańcy podczas jego wizyt w domach w trakcie kampanii wskazywali na brak oferty komunikacyjnej w kierunku Wągrowca oraz brak możliwości dotarcia z różnych zakątków gminy do samego miasta Margonina. Nowe połączenie stało się możliwe dzięki wsparciu Premiera Mateusza Morawieckiego i firmowanemu przez niego Rządowemu Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych. Gmina otrzymała na ten cel 178 tyś zł. Kolejne kilkadziesiąt tysięcy to wkład własny gminy oraz kilkanaście tysięcy ze strony Wójta Gminy Wągrowiec. Autobus łączy nie tylko Margonin z Wągrowcem, ale też miejscowości na terenie gminy Wągrowiec zyskały bezpieczne i bardzo tanie połączenie w kierunku Wągrowca. Minister Grzegorz Piechowiak w swoim przemówieniu wskazywał na potrzebę dalszego wsparcia rządu na rzecz gmin, które walczą z wykluczeniem komunikacyjnym i przykład Margonina i gminy Wągrowiec jest tu modelowy. Współpraca rządu z samorządami dała efekt w postaci 10 kursów, które zapewniają w ciągu dnia dobre skomunikowanie i pozwalają mieszkańcom na załatwiania podstawowych potrzeb w mieście. Grzegorz Piechowiak na ręce burmistrza Janusza Piechockiego przekazał symboliczny czek dofinansowania ze strony Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Gmina Margonin nadal prowadzi analizę kolejnych potrzeb transportowych mieszkańców z innych części gminy, tak aby ocenić potrzeby i ewentualnie aplikować o kolejne środki.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}