W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga w Radwankach z ogromnym dofinansowaniem rządowym, osobista decyzja Premiera Morawieckiego

21.02.2022

Przebudowa drogi w Radwankach na odcinku 1700m znalazła się na liście rankingowej Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg na 2022 r.

droga pośród pól o nawierzchni utwardzonej tłuczniem z widocznymi dziurami wypełnionymi wodą, przy drodze kilka drzew i krzewów

W wyniku inwestycji droga ulegnie całkowitej przebudowie, a przede wszystkim zostanie utwardzona poprzez stabilizacje i nałożenie masy asfaltowej. Kwota dotacji to 1,6 miliona złotych przy całkowitej wartości zadania ponad 2 339 142,45zł, stanowi to aż 70 procent łącznych kosztów zadania. Inwestycja w Radwankach jest możliwa dzięki osobistemu zaangażowaniu Premiera Mateusza Morawieckiego i wpisaniu tej ważnej inwestycji na listę rankingową. Dodatkowo decyzją Premiera zwiększone zostało dofinansowanie do 70 procent inwestycji.  Na decyzje Premiera w dużej mirze wpływ miało to, że w Radwankach tej wiosny nastąpi oficjalne odsłonięcie nowego Pomnika Powstańców Wielkopolskich poległych w bitwach pod Radwankami, którego realizacja możliwa jest dzięki wsparciu Ministra Kultury. Tym samym nastąpi oficjalne zamknięcie obchodów 100 lecia tych ważnych wydarzeń. Dodatkowo ustanowiony przez Parlament Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego wkomponowuje się w to wydarzenie. Dla lokalnej społeczności kluczowy jest fakt, że droga ma strategiczne znaczenie dla skomunikowania wschodniej części miejscowości z jej centrum.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}