W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Boisko w Lipinach coraz bliżej

19.04.2022

W minionym tygodniu teren inwestycji kompleksu sportowego w Lipinach odwiedził poseł na Sejm Marcin Porzucek. W towarzystwie zastępcy burmistrza Łukasza Malczewskiego oraz dyrektora szkoły Janiny Szlufarskiej-Kłosek goście obejrzeli aktualny postęp prac na budowie, które w szybkim tempie zmierzają do końca.

widok na plac budowy boiska w Lipinach, wybetonowana powierzchnia, obok niej piasek, w tle drzewa, zabudowania i wiatraki

Przygotowane jest już podłoże pod bieżnie lekkoatletyczną oraz elementy infrastruktury sportowej. Widać już też zarys boiska wielofunkcyjnego. Inwestycja została dofinansowana ze środków Ministra Sportu w kwocie 380 tys. zł oraz Marszałka Województwa w zakresie bieżni lekkoatletyczne w kwocie 220 tys. zł. Łączna wartość zadania to 1,5 mln. Środki ministra sportu udało się pozyskać dzięki wsparciu posła Marcina Porzucka, który w Warszawie uczestniczył w ceremonii podpisania umowy z ministrem Kamilem Bortniczukiem. Boisko w Lipinach jest pierwszym na terenie gminy wyposażonym w tartanową bieżnię. Zgodnie z założeniami burmistrza Janusza Piechockiego, każda większa  miejscowość otrzyma za jego kadencji nowoczesny i bezpieczny obiekt sportowy. Lipiny są już jednym z ostatnich takich miejsc. Wcześniej podobne obiekty powstały w 7 innych miejscach. Poseł Porzucek odwiedził też szkołę im. Jana Pawła II, gdzie zapoznał się z planami jej rozbudowy i zapewnił o wsparciu w pozyskaniu środków na ten cel.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}