W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podpisanie umów w ramach „MIAS MAZOWSZE 2022” i programu „Mazowsze dla Czystego Powietrza”

Członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz Wójt Wiesław Michalczuk ze Skarbnik Martą Harasimiuk trzymają symboliczne tablice z kwotami dotacji.

W dniu 1 czerwca br. odbyło się w Skibniewie uroczyste podpisanie umów na realizacje zadań w ramach „MIAS MAZOWSZE 2022”. Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał pomoc finansową dla gminy w łącznej wysokości 60 000 zł. W Gminie Jabłonna Lacka realizowanych będzie 6 zadań w sołectwach Krzemień-Zagacie, Toczyski Średnie, Toczyski Podborne, Jabłonna Kolonia, Władysławów, Morszków polegających na zmianach systemu oświetlenia ulicznego na lampy energooszczędne typu LED.     

 W ramach programu „Mazowsze dla Czystego Powietrza” gmina Jabłonna Lacka otrzymała dofinansowanie w wysokości 100 000 zł na  zadanie „Wymiana systemów oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED na terenie  gminy  Jabłonna Lacka”

Dotychczasowe oświetlenie uliczne to znaczny wydatek w budżecie gminy,  wzrost cen energii wpływa na konieczność sterowania czasem funkcjonowania oświetlenia. Aby zapewnić naszym mieszkańcom jak najlepsze warunki w tym zakresie  już w 2021 roku rozpoczęliśmy wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Dodatkowo w ramach zadania na terenie parku w miejscowości Jabłonna Lacka zostaną zakupione i zamontowane dwie lampy solarne zapewniające oświetlenie pochodzące z energii słonecznej. Umowy dofinansowania z ramienia Województwa Mazowieckiego podpisały Członkowie  Zarządu Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, ze strony gminy Wójt Wiesław Michalczuk oraz Skarbnik Marta Harasimiuk.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}