W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podpisanie umów o dofinansowanie w Jabłonnie Lackiej

Podpisanie umów

W dniu 8 lipca br. mieliśmy przyjemność gościć na terenie naszej gminy marszałka  Adama Struzika, członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską i  Elżbietę Lanc, którzy z ramienia samorządu województwa mazowieckiego podpisali umowy przyznające samorządom  z terenu powiatu sokołowskiego, siedleckiego i węgrowskiego dotacje na realizację zadań z zakresu :

- ochrony gruntów rolnych i leśnych

- modernizacji remiz oraz nowy sprzęt i wyposażenie dla OSP- inicjatyw sołeckich Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021,

- działań na rzecz ochrony powietrza Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza i  

   Mikroklimatu Mazowsze 2021.

W powiecie sokołowskim zostaną zrealizowane 83 projekty, dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wysokość dotacji z budżetu Mazowsza to ponad 3 mln zł.

Wójt Gminy Wiesław Michalczuk jako gospodarz spotkania powitał przedstawicieli samorządu województwa mazowieckiego, urzędu marszałkowskiego, przedstawicieli samorządu powiatowego i gminnego oraz druhów strażaków przybyłych na podpisanie umów.

Gmina Jabłonna Lacka w ramach złożonych wniosków  podpisała 10 umów o dofinansowanie na łączną kwotę   1 043 998 zł. W ramach MIAS zostaną wykonane  na terenie gminy w sołectwach: Stara Jabłonna, Jabłonna Średnia, Dzierzby Włościańskie, Łuzki, Gródek-Dwór  zmiany systemów oświetlenia na lampy energooszczędne typu LED, w sołectwie Wirów zostanie wykonany plac sprawnościowy . Z zakresu ochrony gruntów rolnych i leśnych zostaną wykonane  dwie inwestycje modernizacja drogi gminnej  Stara Jabłonna – Tończa, zbiornik wodny służący  małej retencji w Bujałach Mikoszach. W ramach  modernizacji budynków strażnic   zostanie dofinansowano remont budynku strażnicy w Krzemieniu, oraz wyposażenie dla OSP Dzierzby.

 

– Po raz kolejny zainteresowanie samorządów lokalnych przerosło nasze oczekiwania. Praktycznie w każdym z tych programów wartość zgłoszonych projektów przekroczyła pulę środków na ten cel przeznaczonych. To tylko pokazuje, jak wielkie są potrzeby. Wsparcie, które kierujemy do miast, gmin, powiatów, to konkretne inwestycje służące mieszkańcom, poprawiające ich komfort życia i sprzyjające rozwojowi Mazowsza – podkreślił w swojej wypowiedzi marszałek Adam Struzik.

 

W swojej wypowiedzi  członek zarządu  Janina Ewa Orzełowska  podkreśliła  – Na Mazowszu jest około 7,3 tys. Sołectw. Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw uruchomiliśmy właśnie z myślą o nich. Chcemy wspierać mieszkańców i pomagać im w realizacji ich pomysłów. To oni wiedzą najlepiej, czego potrzebują w swoich miejscowościach. Dla jednych ważny będzie nowy plac zabaw, dla innych dodatkowe zajęcia dla dzieci czy wymiana oświetlenia ulic. I choć granty nie są wysokie, często są jedyną szansą na realizację inwestycji.

 

Na zakończenie Wójt Gminy Wiesław Michalczuk w imieniu samorządowców podziękował Zarządowi i radnym samorządu województwa, za otwartość na potrzeby samorządów gminnych, za wspieranie finansowe tak ważnych dla  mieszkańców inwestycji ogłaszanie nowych form pomocy, a co najważniejsze za traktowanie wszystkich samorządów jednakowo bez względu na sympatyzowanie czy przynależność partyjną .

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}