W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczyste otwarcie drogi gminnej Stara Jabłonna – Tończa

droga

9 października br. odbyło  się uroczyste otwarcie dwóch inwestycji dofinansowanych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego: „ Modernizacja boiska piłkarskiego w Jabłonnie Lackiej w ramach zadania  Budowa  Gminnego Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Jabłonnie Lackiej”    i  Przebudowa drogi gminnej Stara Jabłonna – Tończa”. Projekty te otrzymały łącznie 350 000 zł dofinansowania z budżetu Mazowsza.

W otwarciu uczestniczyli  Poseł na Sejm RP Marek Sawicki,  Janina Ewa Orzełowska i  Elżbieta Lanc, członkowie zarządu województwa mazowieckiego, Mirosław Krusiewicz  dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, radny powiatowy Jerzy Strzała, radni Rady Gminy Jabłonna Lacka z przewodniczącym na czele, dyrektorzy i kierownicy  zakładów i jednostek sołtysi i mieszkańcy.  Poświęcenia  oddanych inwestycji dokonał  ksiądz Kanonik  Walenty Wojtkowski.

Wójt Gminy Wiesław Michalczuk w imieniu własnym , rady gminy i mieszkańców podziękował na ręce  przedstawicielom Samorządu Województwa  Mazowsza, że konsekwentnie inwestuje w infrastrukturę i poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprawiając warunki życia mieszkańców. W ramach  inwestycji drogowej wykonano   warstwę podbudowy z kruszywa łamanego oraz dwie warstwy asfaltowe, przebudowano odcinek o długości  1485 m i szerokości  3,5 m  z mijankami, pobocze  2 x 0,75 m.

 

– Cieszymy się, że możemy wspierać takie inicjatywy, które mają bezpośrednie przełożenie na komfort mieszkańców. Wiemy jak istotna jest tego typu infrastruktura. Liczymy, że zarówno boisko, jak i zmodernizowana droga będą długo służyć mieszkańcom. Tego typu inwestycje to wyraz troski samorządu województwa o jego równomierny rozwój – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

– Obie inwestycje z pewnością będą bardzo dużym udogodnieniem. Wyremontowana droga to nie tylko większy komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dla uczestników ruchu. Mieszkańcy, szczególnie ci, którzy cenią aktywność sportową, na pewno będą też zadowoleni z nowego boiska. Piłka nożna to ważny i popularny sport, zwłaszcza na szczeblu lokalnym. Cieszę się, że gmina skutecznie wykorzystuje autorskie projekty Mazowsza, aby podnieść jakość życia mieszkańców – powiedziała członek zarządu Mazowsza Janina Ewa Orzełowska.

 

Zdjęcia (7)