Zielona szkoła nad morzem 2026
19.05.2026
Maj i czerwiec w Gminie Ciepielów, to od 2016 roku, najbardziej oczekiwany czas przez uczniów szkół podstawowych. 11 lat temu z pomysłu Burmistrza Miasta i Gminy Artura Szewczyka rozpoczął się jedyny w POLSCE BEZPŁATNY PROJEKT ZIELONYCH SZKÓŁ. Uczniowie IV klas szkół podstawowych z Ciepielowa i Bąkowej wyruszyli nad Morze Bałtyckie. W ciągu czterech dni: 12.05.2026 – 15.05.2026 nad Morzem Bałtyckim zobaczyli między innymi: – Jastrzębią Górę – Gdańsk – Westerplatte – Hel - Władysławowo – Rozewie – Sopot. Pierwszy dzień, to podróż nad morze i wieczorne powitanie Bałtyku. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta nad morzem. Drugiego dnia wizyta w Fokarium na Helu, Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie, latarnia w Rozewiu i ośmiokilometrowy spacer brzegiem morza do najbardziej wysuniętego na północ w Polsce punktu "Gwiazda Północy". Po kolacji dyskoteka. Trzeci dzień to wycieczka do Gdańska i na Westerplatte, potem najważniejsze atrakcje Gdańska i rejs Galeonem na Westerplatte. Po dawce wiadomości historycznych wizyta przy pomniku i napisie "Nigdy więcej Wojny". Po powrocie i pysznej kolacji, niezapomniane ognisko z kiełbaskami Konkurs na najlepiej posprzątany pokój, a w nagrodę lody od burmistrza. Czwartego dnia w drodze powrotnej, wizyta w Sopocie, spacer po molu, krzywy domek i ostatnie zakupy pamiątek. Dodatkowo codziennie napój i słodki baton, a także NOWOŚĆ - pamiątkowa bluza z herbem Gminy CIEPIELÓW wyjazd w całości finansowany jest ze środków na promocję Miasta i Gminy Ciepielów. Warto uczyć się i mieszkać na terenie gminy Ciepielów !!!