W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Ciepielowie

05.01.2024

5 stycznia 2024 roku w zawiązku z odzyskaniem przez Ciepielów praw miejskich odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej

1 sesja rady miejskiej w Ciepielowie

5 stycznia 2024 roku w zawiązku z odzyskaniem przez Ciepielów praw miejskich odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej. Sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się hymnem państwowym w wykonaniu chóru szkolnego szkoły podstawowej w Ciepielowie, następnie Burmistrz Miasta i Gminy Ciepielów odczytał wyciąg z Rozporządzenia Rady Ministrów z nadania statusu miasta, Rada miejska podjęła Uchwałę Rady Miejskiej w sprawie ustanowienia roku 2024 rokiem -Odzyskania praw miejskich przez Ciepielów, rozstrzygnięto i wręczono nagrody w konkursach szkolnych „Odzyskanie praw miejskich” oraz „Ciepielów moim miastem”. Po rozstrzygnięciu konkursów zaproszeni goście zabrali głos w ramach punktu obrad wystąpienia okolicznościowe, na zakończenie sesji odsłonięto tablicę pamiątkową na Skwerku Europejskim. Zabierając głos Burmistrz Miasta i Gminy Ciepielów zwrócił się do uczestników uroczystości:

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy i przyjaciele naszej pięknej Gminy Ciepielów, spotykamy się dzisiaj w dniu 5 stycznia 2024 roku na uroczystość pierwszej inauguracyjnej Sesji Rady Miejskiej w Ciepielowie, jednocześnie 64 sesji obecnej kadencji, w związku z odzyskaniem z dniem 1 stycznia 2024 roku przez Ciepielów praw miejskich. Ciepielów, nasza centralna gminna miejscowość, jedna z 29 wsi gminy Ciepielów, która z nadania króla Polski Zygmunta Augusta od dnia 21 stycznia 1548 roku była miastem Rzeczypospolitej, a które to prawa miejskie, w wyniku reperkusji za patriotyczną postawę i pomoc powstańcom styczniowym, udzielonym przez mieszkańców Ciepielowa utraciła ukazem rosyjskiego cara w dniu 1 czerwca 1869 roku, czyli po 321 latach praw miejskich – w dniu 1 stycznia 2024 roku po 155 latach, z mojej inicjatywy jako wójta gminy Ciepielów oraz Rady Gminy, decyzją rządu Rzeczypospolitej Polskiej prawa miejskie odzyskuje.

Szanowni Państwo na naszych oczach, przy naszym, przede wszystkim państwa udziale mieszkańców gminy, tworzy się nowa historia. Jak powiedziała mi jedna z mieszkanek, dumna z przywrócenia praw miejskich, rosyjski Car wreszcie przestał rządzić Ciepielowem, Ciepielów odzyskuje prawa miejskie, a dzisiaj Rada Miejska podejmie uchwałę aby rok 2024 ustanowić rokiem odzyskania praw miejskich przez Ciepielów. Szanowni Państwo, to jest dziejowa sprawiedliwość, oddanie tego co kiedyś niesłusznie było zabrane! Nigdy nie dowiemy się jakby rozwinął się Ciepielów, gdyby do tej pory był miastem, tak jak nie dowiemy się jak wyglądała by Polska gdyby nie okres zaborów, gdyby Hitler ze Stalinem przy biernym zachowaniu zachodniej Europy nie zniszczyli by Polski w czasie II wojny światowej. W 160 rocznicę wybuchu powstania styczniowego, z inicjatywy premiera RP Mateusza Morawieckiego samorząd gminy Ciepielów podjął starania o odzyskanie praw miejskich dla miejscowości Ciepielów. Po rozmowach z mieszkańcami oraz po konsultacjach z panem Przewodniczącym ogłosiłem konsultacje w tej sprawie w formie ankiet, było także spotkanie z mieszkańcami samego Ciepielowa, reasumując te wszystkie podjęte kroki upewniły mnie jako wójta gminy, że podjęte działania były jak najbardziej słuszne. Jak to w demokracji byli także przeciwnicy tej historycznej zmiany. Znowu tak jak przy wszystkich inwestycjach w Ciepielowie zderzyłem się z przysłowiową ścianą niechęci, bo po co?, jaki jest w tym sens? Jak zwykle podkreślali przeciwnicy tym razem odzyskania praw miejskich, chociaż tym samym ludziom przez lata nigdy nie przechodziło przez gardło słowo wieś Ciepielów, a szukano innej nazwy takiej jak miasteczko, czy osada, ale nie wieś, wszystkie okoliczne miejscowości to wsie, a Ciepielów nie. Na szczęście tak jak przy wszystkich inwestycjach jakie przez ostatnie dwadzieścia lat wykonałem w Ciepielowie, grupa tych wiecznych przeciwników nie jest stanie przeszkodzić w rozwoju gminy i miejscowości Ciepielów. Ale żeby dobitniej zwrócić na to uwagę, to nasi dwaj radni powiatowi, w tym jeden z Ciepielowa byli przeciwni poparcia inicjatywy odzyskania praw miejskich przez miejscowość Ciepielów podczas sesji Rady Powiatu w Lipsku w dniu 22 marca 2023 r, a w takiej samej inicjatywie w stosunku do odzyskania praw miejskich przez Sienno, ci sami radni już tylko się wstrzymali od głosu. 13 pozostałych radnych w tym goszczący u nas pan starosta oraz pozostali nasi radni reprezentujący nasze sprawy w Radzie Powiatu w Lipsku pani Maria Węgrzecka wicestarosta i pan Radosław Drąg wiceprzewodniczący Rady Powiatu zagłosowali za poparciem naszej inicjatywy, za co w tym, miejscu serdecznie dziękuję. No cóż taka jest demokracja, każdy ma prawo do swojego głosu, co ja szanuję, chociaż nie rozumiem, trzeba po prostu robić swoje.

W wyniku przeprowadzonych konsultacji ( bo obiecałem, że jeżeli mieszkańcy powiedzą : nie, to oczywiście uszanuję ten werdykt, ale nikt nie będzie mi mógł zarzucić, że jako mieszkaniec Starego Ciepielowa, a więc wsi, mogłem ale nic nie zrobiłem w zakresie odzyskania praw miejskich) z ogromnym poparciem mieszkańców czyli 78,99% (188 osób). Przeciw opowiedziało się 46 osób, co stanowi 19,33 %. Wstrzymało się od głosu, bardzo dobry wynik, pomimo, że były takie osoby, które nie wiadomo dlaczego chodziły po domach w Ciepielowie żeby ludzie występowali przeciwko tej inicjatywie.

Następnie przygotowaliśmy ogromny dokument będący wnioskiem o odzyskanie praw miejskich według prawideł administracyjnych, poparty stanowiskami wielu okolicznych gmin i starostw w zakresie poparcia naszej inicjatywy między innymi: gmin Mirów, Chotcza, Wolanów, Kazanowa, Lipska, Kozienic, Zwolenia, Rady Powiatu w Lipsku, Tczowa, Solca nad Wisłą, Rzeczniowa, Wieniawy. W dniu 30 marca 2023 Rada Gminy w Ciepielowie pop przedstawieniu sprawozdania i przygotowanego wniosku podjęła uchwałę nr 53/301/2023 w sprawie wystąpienia z wnioskiem o nadanie statusu miasta miejscowości Ciepielów. Wniosek złożyłem osobiście w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, następnie wniosek przeszedł procedurę zatwierdzającą przez Wojewodę Mazowieckiego i został skierowany do MSWiA, tam przeszedł gruntowne badanie, aby z pośród 50 złożonych wniosków przez gminy wiejskie z całej polski, zaakceptować nadanie praw miejskich miejscowości Ciepielów jako jednej z 34 w roku 2024 .

Już tylko czekaliśmy na podpis pana Premiera, a rozporządzenie w sprawie nadania praw miejskich ukazało się w dniu 27 lipca 2023 roku i już oficjalnie mogliśmy ogłosić przywrócenie praw miejskich podczas bezprecedensowej uroczystości, która miała miejsce w dniu 2 sierpnia 2023 roku związanej z podpisaniem umowy na budowę obwodnicy i przebudowę drogi krajowej, w jednym dniu spełniły się kilkudziesięcioletnie marzenia mieszkańców Ciepielowa!

Chciałbym w tym miejscu, podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do realizacji tego projektu związanego z odzyskaniem praw miejskich, przede wszystkim moim pracownikom urzędu gminy, radnym Rady Gminy na czele z panem przewodniczącym Waldemarem Czaplą, gminą i powiatom do których wystąpiliśmy o poparcie inicjatywy odzyskania praw miejskich ale przede wszystkim za ciężką pracę na rzecz rozwoju naszej gminy i Ciepielowa, bo bez tej pracy, bez wykonanych w ostatnich latach inwestycji, takich jak chociażby wybudowanie nowoczesnego kompleksu sportowo – rekreacyjnego, nowego ośrodka zdrowia, sal gimnastycznych, boisk wielofunkcyjnych, termomodernizacji i rozbudowy szkół z ponadstandardowym ich wyposażeniem, z pierwszą z pierwszą w powiecie wirtualną strzelnicą w szkole podstawowej, zagospodarowania parku, zagospodarowania terenów przy kościele wraz z budową parkingów przed cmentarzem i kościołem, budowy skwerku Europejskiego, bo My mieszkańcy Gminy Ciepielów jesteśmy dumnymi mieszkańcami Europy! , wystarania się o budowę obwodnicy i przebudowy drogi krajowej za niewyobrażalną kwotę ponad 141 milionów złotych, czy wreszcie budowy jedynego na kilkanaście okolicznych gmin basenu pływackiego, basenu z którego nasze dzieci, dzieci mieszkańców gminy Ciepielów codziennie w ramach zajęć wychowania fizycznego uczą się pływać, nasz wniosek o nadanie dla Ciepielowa statusu miasta z pewnością nie uzyskałby aprobaty Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szanowni Państwo, Warto jest mieć marzenia i warto te marzenia realizować. Zaczynamy nową, jeszcze lepszą epokę w życiu naszej gminy. Będziemy mogli korzystać z wielu nowych funduszy Unijnych, zarówno tak jak do tej pory przeznaczonych dla gmin wiejskich, jak i do tej pory zarezerwowanych tylko dla miast, teraz będziemy korzystać z obu form, co z pewnością przyczyni się do realizacji jeszcze większych gminnych inwestycji. Moim hasłem jest gmina Inwestująca w przyszłość, bo bez inwestycji nie ma przyszłości takich małych społeczności lokalnych jak nasza gmina, a dzięki inwestycją młodzi ludzie nie uciekają do dużych miast, budują nowe domy, dzięki temu mamy najmniejszy spadek populacji w całym lipski powiecie.

A w tym roku przed nami, do wykonania na terenie całej gminy kilkadziesiąt ważnych inwestycji na co z pewnością wydatkujemy ponad 30 milionów złotych, w większości z różnego rodzaju pozyskanego dofinansowania, bo miasto zobowiązuje, bo zobowiązałem się do tego przed mieszkańcami gminy w wyborach przed pięcioma latami i każdego dnia staram się zobowiązania dotrzymać, bo moim celem, który od zawsze . jest aby nam, wszystkim żyło się po prostu lepiej.

A realizując inwestycje musimy myśleć dalej niż tylko tu i teraz, musimy myśleć przyszłościowo, już dzisiaj podejmując się nowych wyzwań, budując to o czym marzą i czego chcą nasze dzieci łącznie z tymi najmłodszymi. To właśnie oni będą niedługo decydować o dalszym istnieniu naszych samorządów, takie jak przesłanie wynikające chociażby z prac plastycznych, które dzisiaj będziemy nagradzać, spójrzcie Państwo na najlepsze z nagrodzonych prac, a prac złożono ponad 100. Jakie z nich płynie przesłanie: kino, lodowisko, supermarket, macdonald, rozwój bazy sportowo – rekreacyjnej, amfiteatr – tego chcą nasze dzieci – i to trzeba budować, to już nowe społeczeństwo, które urodziło się w gminie w której jest 100% wodociągów, rozwiązana jest sprawa kanalizacji, odbioru odpadów, szkoły, przedszkole są na najwyższym poziomie, drogi asfaltowe po prostu są normalnością, to już tworzące się nowe społeczeństwo, pragnące innych rzeczy niż w czasach ośmiu ubiegłych kadencji naszego samorządu w czasach dzisiejszych 40,50,60,70,80 -latków.

Dlatego rozwijając w kolejnych latach naszą piękną małą ojczyznę w Ciepielowie plan ujemy i już realizujemy kolejne inwestycje: – Budowa amfiteatru – przetarg w tym roku i rozpoczęcie budowy w cyklu dwuletnim, -Zakup nowego samochodu pożarniczego 1.372.750,-zł, umowa będzie podpisana w dniu 17 stycznia 2024 roku, – Budowa nowoczesnej remizy strażackiej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz torem przeszkód – rozpoczęcie uzależnione od pozyskanego dofinasowania jeszcze w tym roku, w cyklu dwuletnim, -Budowa nowoczesnego miejskiego centrum kultury wraz z między innymi salą widowiskowo – kinowo – rozrywkową na 150 osób, – Budowa nowej dwu reaktorowej oczyszczalni ścieków ( posiadamy pełną dokumentację techniczną),- Budowa obwodnicy i przebudowa drogi krajowej za ponad 141 milionów złotych – zadanie wykonywane przez GDDKiA w Warszawie ( kolejne z wielu roboczych, wielogodzinnych spotkań odbyło się w dniu 29 grudnia 2023 roku – trzech przedstawiciel GDDDKiA z Warszawy i 3 przedstawicieli wykonawcy firmy Budimex oraz pracownicy UG w Ciepielowie), -Budowa lodowiska sezonowego na Kompleksie Sportowo – Rekreacyjnym wraz torem skateparku, – Zagospodarowanie terenu cmentarza Rzymskokatolickiego w Ciepielowie ( posiadamy już na ten cel 500.000,-zł ), -Pozyskanie nowych gruntów na rzecz gminy pod kolejne inwestycje.

A wszystko to Szanowni Państwo, abyśmy już niedługo bo za cztery lata w roku 2028 roku spotkali się w czasie obchodów 325 rocznicy praw miejskich Ciepielowa, na którą już dzisiaj Państwa zapraszam, bo dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, a jeszcze się nie zdarzyło, żebym nie zrealizował wcześniej zaplanowanej inwestycji, by nam wszystkim mieszkańcom gminy Ciepielów po prostu żyło się lepiej.

Po wystąpieniu Burmistrza, Rada Miejska jednogłośnie przyjęła Uchwałę w w sprawie ustanowienia roku  2024 Rokiem Odzyskania praw miejskich przez Ciepielów.

Następnie zwycięzcy gminnego konkursu historyczno – literackiego „Odzyskanie Prawa Miejskich” Oskar Bugajski i Igor Gębka zaprezentowali swoje prace.

W kolejnym punkcie rozstrzygnięto i wręczono nagrody w konkursach szkolnych „Odzyskanie praw miejskich” oraz „Ciepielów moim miastem”. W konkursie plastycznym „Ciepielów moim miastem” pierwsze miejsca zajęli: Alicja Fryzel – Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, Hubert Ryło– Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, Brajan Urbanek – Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, drugie miejsca zajęli: Łukasz Szczodry – Szkoła Podstawowa z Bąkowej, Zuzanna Kosiór– Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, Julia Garbacz – Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, trzecie miejsca zajęli: Aleksander Ulikowski – Szkoła Podstawowa z Bąkowej,, Iga Stępień-– Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, Lena Fryzel – Szkoła Podstawowa z Ciepielowa. W konkursie historyczno – literackim „Odzyskanie praw miejskich”, pierwsze miejsca zajęli: Oskar Bugajski – Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, Igor Gębka– Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, drugie miejsca zajęli: Zuzanna Oleś – Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, Hubert Stępień – Szkoła Podstawowa z Ciepielowa, trzecie miejsca zajęli: Anna Wulczyńska – Szkoła Podstawowa z Bąkowej, Lena Sulima – Szkoła Podstawowa z Ciepielowa.

Po wręczeniu nagród, zaproszeni goście zabrali głos, gratulując odzyskania praw miejskich. Głos zabrał poseł na Sejm RP Marek Suski, poseł na Sejm RP Anna Kwiecień, poseł na Sejm RP Anna Kwiecień, Zbigniew Gołąbek, w imieniu marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika Marek Duszyk , Edward Maniura Burmistrz Lublińca, Przemysła Burek – Burmistrz Iłży, Ewa Choroś- Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Zwoleń, Grzegorz Molendowski Wiceburmistrz Zwolenia, Marek Łuszczek – Sekretarz Gminy Mirów, Starszy Brygadier Łukasz Maciejewski Komendant PSP w Lipsku, Maria Chmielnicka – Dyrektor Szpitala w Lipsku, Karol Burek – Wójt Gminy Rzeczniów, Sławomir Śmieciuch Starosta Lipski, Małgorzata Rusinowska dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ciepielowie wraz z uczniami oraz Anna Kozieł dyrektor PSP w Bąkowej wraz z uczniami. Na zakończenie uroczystości, na skwerku Europejskim dokonano symbolicznego odsłonięcia tablicy pamiątkowej Odzyskania Praw Miejskich przez Ciepielów, drugą tablicę odsłonięto na budynku Urzędu Miejskiego.

W pierwszej uroczystej sesji Rady Miejskiej w Ciepielowie uczestniczyli między innymi: -Marek Suski – poseł na Sejm RP, Anna Kwiecień – poseł na Sejm RP, Radosław Fogiel– poseł na Sejm RP, reprezentujący Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adam Duszyk zastępca dyrektora muzeum im Jacka Malczewskiego, Edward Maniura Burmistrz Lublińca, Teresa Pancerz – Pyrka – Wójt Gminy Kazanów, Przemysław Burek – Burmistrz Miasta i Gminy Iłża, reprezentujący Artura Siwiorka- Wójta Gminy Mirów – Marek Łuszczek Sekretarz Gminy Mirów, Janusz Witczak – Wójt Gminy Chotcza, Karol Burek – Wójt Gminy Rzeczniów, reprezentujący Arkadiusza Sulimę Burmistrza MiG Zwoleń – Grzegorz Molendowski – Zastępca Burmistrza MiG Zwoleń, Józef Sosnowski Przewodniczący Rady Powiatu w Lipsku, Radosław Drąg – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lipsku, Sławomir Śmieciuch – Starosta Lipski, Maria Węgrzecka – Wicestarosta Lipski, Agnieszka Maziarek – Bielecka – Prezesa Sądu Rejonowego w Lipsku, Starszy Brygadier Łukasz Maciejewski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, Inspektor Witold Krawczyk – Komendant Powiatowy Policji w Lipsku, aspirant Rafał Bednarczyk – Kierownik Posterunku Policji w Ciepielowie, Renata Ewa Stępień – Choroś – Zastęca Nadleśniczego Nadleśnictwo Zwoleń, Pułkownik Sławomir Głowiński – Komendant Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu, Zbigniew Gołąbek – Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSPRPR, Wiceprezes Zarządu Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, druh Józef Sykut – Komendant Gminny ZOSP RP w Ciepielowie, druh Paweł Wójcik – Zastępca Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Ciepielowie, druh Przemysław Stępień – Naczelnik OSP w Ciepielowie, Krzysztof Dzik – Prezes Koła Łowieckiego „Róg w Ciepielowie”, Iwona Pastuszka – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lipsku, Maria Chmielnicka – Dyrektor Szpitala w Lipsku, Sławomir Drabik – kierownik ARiMR w Lipsku, Koryna Kucharczyk Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodziny w Lipsku, Anna Świderska- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lipsku, Mieczysław Mejzner – Dyrektor Zespołu Szkół w Lipsku, Barbara Fundowicz – wieloletnia Sekretarz Gminy Ciepielów, Mieczysłąw Hamera – wieloletni Kierownik referatu Urzędu Gminy w Ciepielowie, Piotr Nachyła – Przewodniczący Rady Gminy pierwszej kadencji, Andrzej Miller – Przewodniczący Rady Gminy drugiej i trzeciej kadencji, Henryk Maziarek – Przewodniczący Rady Powiatu pierwszej kadencji, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, wieloletni prezes firmy ROl- Mot w Ciepielowie, Ryszard Ścibisz – wieloletni radny Rady Gminy oraz społecznie pełniący funkcję zastępcy wójta gminy piątej kadencji, Zofia i Marek Rogozińscy z Gardzienic Kolonii, Elżbieta Czapla z Ciepielowa, Anna i Tomasz Gozdur – Stacja Obsługi Pojazdów Samochodów w Ciepielowie, Krzysztof Siwiec Zakład Produkcyjno Handlowy z Wielgiego, Grzegorz Dróżdż, prezes firmy Eurobruk z Antoniowa, Mariusz Bielecki – prezes firmy ROL – MOT w Ciepielowie, Marian Niedziela Spółdzielnia Rolniczo Handlowa w Wielgiem, Joanna Żuchowska – Skarbnik Gminy Ciepielów, Marcin Bielecki – Sekretarz Gminy Ciepielów, Mariusz Borek – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Ciepielów, Małgorzata Rusinowska -Dyrektor ZSP w Ciepielowie Anna Kozieł- Dyrektor PSP w Bąkowej, Agnieszka Podgórska – Zdyb – Kierownik SPZOZ w Ciepielowie, Iwona Standowicz – Dyrektor GBP w Ciepielowie, Agnieszka Stępień – Z-ca Dyrektor ZSP w Ciepielowie, Marianna Zięba- Z-ca Dyrektor ZSP w Ciepielowie, Barbara Rojecka – Kostyra – Kierownik USC w Ciepielowie, Aneta Dudek – Kierownik GOPS w Ciepielowie, Katarzyna Zięba – Kierownik Referatu w Urzędzie Miasta i Gminy w Ciepielowie, Barbara Gębka – Główny Inspektor w Urzędzie Miasta i Gminy w Ciepielowie, Waldemar Czapla – Przewodniczący Rady Miejskiej, Witold Chojak – Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej, Konrad Wnukowski – radny Rady Miejskiej, Ewa Nizińska– radna Rady Miejskiej, sołtys wsi Bąkowa, Krzysztof Balcerowski– radny Rady Miejskiej, Piotr Nowakowski– radny Rady Miejskiej, Jarosław Wrzochal– radny Rady Miejskiej, sołtys wsi Anusin, Krystyna Sulima– radna Rady Miejskiej, Janusz Matysiak– radny Rady Miejskiej, sołtys wsi Kałków, Rafał Szewczyk– radny Rady Miejskiej, sołtys wsi Wólka Dąbrowska, Jadwiga Dudek – radna Rady Miejskiej, Łukasz Lis– radny Rady Miejskiej, Tomasz Nowotnik– radny Rady Miejskiej, sołtys wsi Wielgie, Krzysztof Zaborski– radny Rady Miejskiej, Renata Szczodra– radna Rady Miejskiej, Zbigniew Chmielewski -sołtys wsi Antoniów-Czerwona, Jan Kaczmarski – sołtys wsi Bielany, Agnieszka Trzonek -sołtys wsi Borowiec, Marcin Wolszczak- sołtys wsi Ciepielów Kolonia, Kamil Nachyła- sołtys wsi Stary Ciepielów, Zdzisław Michalec – sołtys wsi Drezno, Danuta Hamela – sołtys wsi Dąbrowa, Michał Miller -sołtys wsi Gardzienice Kolonia, rodziców i uczniowie szkół podstawowych w Ciepielowie i Bakowej – laureaci konkursów gminnych ogłoszonych w związku Odzyskaniem Praw miejskich, zdobywców nagród za miejsca I-III w konkursie plastycznym „Ciepielów moje miasto i konkursie historyczno – literackim „Odzyskanie praw miejskich przez Ciepielów”.

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}