W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nadanie szkole w Bąkowej imienia pułkownika Władysława Owczarka

01.03.2024

Nadanie imienia pułkownika Władysława Owczarka szkole w Bąkowej

Od 1marca 2024 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Bąkowej nosi imię pułkownika Władysława Owczarka ps. "Bula". Tym samym spełniło się moje marzenie, aby tak wspaniałego patriotę, społecznika i mieszkańca Gminy Ciepielów, człowieka którego osobiście miałem zaszczyt znać - uhonorować poprzez nadanie gminnej szkole Jego imienia. Dziękujemy radzie pedagogicznej, radzie rodziców, samorządowi uczniowskiemu oraz Radzie Miejskiej w Ciepielowie, za wyrażenie zgody na wybór pułkownika Władysława Owczarka na patrona PSP w Bąkowej.
Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Ciepielowie, w dniu 1 marca 20204 roku przy obecności uczniów, rodziców, pani dyrektor oraz burmistrza i radnych ( Waldemar Czapla, Witold Chojak, Renata Szczodra, Ewa Nizińska i Konrad Wnukowski), symbolicznie dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej w związku z nadaniem szkole patrona.
Nadanie imienia pułkownika Władysława Owczarka szkole w Bąkowej - to wielki zaszczyt, duma, a także wyzwanie i odpowiedzialność dla całej społeczności szkolnej, z której młodzież mająca Takiego Wspaniałego Patrona z pewnością wywiąże się znakomicie.

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}