Gminny konkurs „XX Mistrz Ortografii”
28.05.2026
W dniu dzisiejszym odbył się najstarszy cykliczny gminny konkurs „XX Mistrz Ortografii”. Od dwudziestu lat konkurs odbywa się w szkole podstawowej w Ciepielowie, a patronat nad konkursem niezmiennie od dwudziestu lat obejmuje wójt/burmistrz Miasta i Gminy Ciepielów Artur Szewczyk. Tegorocznymi Laureatami Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” zostali: Klasy II: I miejsce Jan Kowalczyk, PSP Ciepielów, II miejsce Kornelia Chamela, PSP Ciepielów, III miejsce Hanna Kawałek ,PSP Ciepielów. Klasy III: I miejsce Julian Miller, PSP Ciepielów , II miejsce Jan Markowski, PSP Bąkowa, III miejsce Wojciech Rusin, PSP Ciepielów. Klasy IV: I miejsce Rafał Chałczyński, PSP Ciepielów, II miejsce Jakub Ulikowski, PSP Bąkowa, III miejsce Izabela Chyła, PSP Ciepielów. Klasy V: I miejsce Wiktoria Wójcicka, PSP Bąkowa, II miejsce Alicja Szczodra, PSP Ciepielów, III miejsce Kaja Krawczyk, PSP Ciepielów. Klasy VI: I miejsce Marcel Nachyła, PSP Bąkowa, II miejsce Natalia Gajek, PSP Ciepielów, III miejsce Julia Bugajska, PSP Ciepielów. Klasy VII: I miejsce Hubert Stępień, PSP Ciepielów, II miejsce Wiktoria Mazan, PSP Ciepielów, III miejsce Julia Zaborska, PSP Ciepielów. Klasy VIII: I miejsce Kornelia Kustra, PSP Ciepielów, II miejsce Lena Sulima, PSP Ciepielów, III miejsce Martyna Kosiór, PSP Bąkowa. Wszyscy uczestnicy konkursu, łącznie 5️9 najlepszych znawców polskiej ortografii ze szkół podstawowych w Ciepielowie i Bąkowej otrzymali nagrody ufundowane przez samorząd gminy Ciepielów. Mistrzom serdecznie gratulujemy, tym bardziej że konkurs był na wyjątkowo wysokim poziomie trudności.