W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

5 TYSIĘCY DOTACJI NA EKOLOGIĘ W TWOIM DOMU!

25.03.2024

5 TYSIĘCY DOTACJI NA EKOLOGIĘ W TWOIM DOMU

Przy ogromie inwestycji, znajdujemy środki na zadania, które realizowane są TYLKO W GMINIE CIEPIELÓW. Jednym z takich autorskich pomysłów realizowanych z powodzeniem od kilku lat są GMINNE PROGRAMY DOFINANSOWANIA INICJATYW EKOLOGICZNYCH. Po raz pierwszy wprowadzone właśnie w Gminie Ciepielów. Dzięki naszym programom związanym z dopłatami do wymiany pieców c.o., budowy przydomowych oczyszczalni ścieków , instalacji solarnych, mieszkańcy mogą sami podejmować własne inicjatywy ekologiczne. Od 2024 roku podnosimy kwotę dotacji z 4 na 5 tysięcy złotych dla każdego wnioskodawcy.

Najpierw wprowadziliśmy program dotacji na montaż ekologicznych źródeł ciepła, poprzez wymianę starych pieców centralnego ogrzewania na nowe ekologiczne rozwiązania w zakresie ogrzewania domów. Program ten ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a wszystkie dotychczas zrealizowane programy to wydatkowana kwota ponad 1 milion 100 tysięcy złotych.

Drugim programem dotacyjnym był program w zakresie gospodarki ściekowej z dotacją na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Także i ten program został przez mieszkańców gminy przyjęty z wielką aprobatą i cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza dla budujących obecnie nowe domy na terenie gminy. W ramach tego programu wydatkowaliśmy kwotę prawie 1 miliona złotych, a łącznie na wszystkie programy związane z budową przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie naszej gminy wydatkowaliśmy ponad 5 milionów 400 tysięcy złotych.

Ostatnim programem dotacyjnym był program w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii na montaż kolektorów słonecznych, na który łącznie wydatkowaliśmy ponad 250 tysięcy złotych.

Tak jak co roku, Burmistrz Miasta i Gminy Ciepielów zaprasza do składania wniosków wg terminów określonych w specjalnej broszurce ekologicznej. 5 tysięcy czeka !!!

{"register":{"columns":[]}}