W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

100% Ledowego Oświetlenia Ulicznego

19.03.2024

Oświetlenie LED

Tak jak informowaliśmy, na terenie całej gminy wprowadziliśmy jednolite zasady oświetlenia ( z wyjątkiem centrum Ciepielowa - droga krajowa ). Dzięki zrealizowanym w ostatnim roku inwestycjom GMINA CIEPIELÓW JEST JUŻ W 100 % Z ENERGOOSZCZĘDNYM OŚWIETLENIEM LEDOWYM ! Łącznie na terenie gminy Ciepielów wymieniono prawie 1500 sztuk opraw oświetlenia ulicznego za kwotę 1 milion 21 tysięcy złotych, z czego większość to pozyskane zewnętrzne dofinansowanie.
Wprowadzenie jednolitych zasad oświetlenia było możliwe, w związku z wypracowaniem oszczędności ze względu na obniżenie zużycia energii oraz po wymianie wszystkich zegarów sterowania oświetleniem ulicznym. Sterowanie odbywa się przez specjalną aplikację. Oświetlenie jest załączone do 23 godziny i od 5 rano.
Wszędzie tam gdzie mieszkańcy zgłaszali potrzebę zainstalowania dodatkowych lamp, oświetlenie zamontowaliśmy. Jeżeli jednak są jeszcze takie miejsca, prosimy o osobiste zgłoszenie w Urzędzie Miasta i Gminy.
W miejscach, w których nie ma możliwości zainstalowania tradycyjnego oświetlenia ulicznego ( brak słupów, duże odległości bez zamontowanego kabla do sterowania oświetleniem) informujemy, że jeszcze w tym roku w ramach inwestycji Związku Gmin nad Iłżanką zamontujemy ponad 60 lam hybrydowych i wszystkie miejsca w gminie będą już należycie oświetlone (obecnie zgłoszone są takie miejsca w Pcinie, Czarnolesie, Borowcu). Prosimy o osobiste zgłoszenie w Urzędzie Miasta i Gminy innych miejsc, w których istniej potrzeba zainstalowania lamy hybrydowej.
Pozostałe lamy hybrydowe będą zainstalowane na wszystkich placach zabaw i mini kompleksach sportowo - rekreacyjnych.

{"register":{"columns":[]}}