W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakup węgla w Gminie Budzyń

Informujemy, iż w dnia 24 listopada 2022 r. dostarczono do naszej Gminy pierwsze transporty węgla w ilości 100 ton dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Budzyń. Cena węgla wynosi 2 000,00 zł za tonę (niezależnie od asortymentu).

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Z osobami, których  wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane skontaktuje się telefonicznie (celem przyspieszenia procedury) pracownik Urzędu Miasta i Gminy Budzyń odnośnie:  dokonania zapłaty za zakup węgla, podania terminu i miejsca odbioru węgla oraz odbioru faktury.

Uiszczenia opłaty za węgiel wnioskodawca powinien dokonać w terminie 7 dni od odebrania pisma informującego o pozytywnej weryfikacji wniosku, w którym podany będzie numer konta bankowego.

Zgodnie z uregulowaniami ustawowymi Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1,5 tony do 31 grudnia br. oraz 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. Węgiel będą mogły kupić gospodarstwa domowe, które są uprawnione do tzw. dodatku węglowego i które zgłosiły węgiel jako podstawowe źródło ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Aby zakupić węgiel w preferencyjnej cenie należy złożyć w urzędzie wniosek o zakup węgla. Formularz wniosku jest dołączony poniżej, a w wersji papierowej dostępny jest w Biurze Obsługi Klienta - Urzędu Miasta i Gminy Budzyń oraz u sołtysów.

Wnioski można składać osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta i Gminy Budzyń w dniach i godzinach pracy Urzędu przy ul. Przemysłowej 16A, 64-840 Budzyń oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej EPUAP na adres: /6kdip0w30f/skrytka. W przypadku złożenia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Informacja telefoniczna udzielana jest w godzinach pracy urzędu pod numerem telefonu: 67 2843 201.

Materiały

Wniosek o preferencyjny zakup węgla
Wniosek​_o​_preferencyjny​_zakup​_węgla​_2022-11-02.pdf 0.71MB
{"register":{"columns":[]}}