W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Oświata

Na terenie gminy Budzyń funkcjonują dwie szkoły podstawowe i dwa przedszkola.

Największą placówką jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu. Do szkoły uczęszcza łącznie 585 uczniów (stan na 30 września 2020 r.). W szkole uczą się zarówno dzieci z Budzynia, jak i okolicznych miejscowości: Dziewoklucza, Brzekińca, Sokołowa Budzyńskiego, Kąkolewic i Ostrówek. Szkoła liczy 26 oddziałów, dzieci uczą się w dwóch budynkach. W budynku na osiedlu Wierzbowym uczą się dzieci z klas I – III, natomiast w budynku głównym przy ul. Rogozińskiej dzieci z klas IV – VIII.

Przy szkole na ulicy Rogozińskiej znajduje się hala sportowo – widowiskowa i boisko wielofunkcyjne.

Do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach uczęszcza 155 dzieci z Wyszyn (stan na 30 września 2020 r.) jak również z okolicznych miejscowości: Prosna, Grabówka, Nowa Wieś Wyszyńska, Bukowiec, Wyszynki. Szkoła liczy 9 oddziałów.

W 2020 roku szkoła została rozbudowana dzięki czemu stała się nowoczesną szkołą, wyposażoną w wysokiej jakości sprzęt.

Obie szkoły są wyposażone w pracownie komputerowe i mają dostęp do internetu.

Przedszkole Samorządowe im. „Misia Uszatka” w Budzyniu, do którego uczęszcza 214 dzieci (stan na 30.09.2020 r.) z Budzynia, Brzekińca, Kąkolewa i Ostrówek. Od września 2020 r. przedszkole zajmuje również parter szkoły podstawowej przy os. Wierzbowym, który przeszedł generalny remont. Mieszczą się tam trzy sale w których uczą się dzieci 6 – letnie. Przedszkole posiada również dwa oddziały zamiejscowe w miejscowościach Dziewoklucz i Sokołowo Budzyńskie.

Przedszkole Samorządowe imienia „Koziołka Matołka” w Wyszynach, do którego uczęszcza 62 dzieci z Wyszyn (stan na 30 września 2020 r.), jak również z okolicznych miejscowości: Prosna, Grabówka, Nowa Wieś Wyszyńska, Bukowiec, Wyszynki.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}