W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Umiem pływać

Gmina Budzyń po raz kolejny jest beneficjentem projektu nauki pływania pod nazwą „Umiem Pływać”. Program dofinansowywany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W dniu 18 lipca Gmina Budzyń zawarła umowę o współpracy partnerskiej z Wielkopolskim Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu na realizację zadania nauki pływania.

Logotyp programu "Umiem pływać"

Z 85 uczniów biorących udział w programie, gmina otrzymała dofinansowanie dla 45 uczniów, dla pozostałych 40 uczniów nauka pływania sfinansowana była 100% z  środków własnych Gminy. W sumie Gmina Budzyń na naukę pływania przeznaczyła 22 155,00 zł.  Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 10 350,00 zł.

W ramach projektu uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu i Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach korzystali z darmowych lekcji pływania. Zajęcia trwały od 12 września 2022 r. do 24 listopada 2022 r. Projekt obejmował 20 godzin lekcyjnych nauki pływania tj. 10 wyjazdów po 2 godziny lekcyjne. Zajęcia odbywały na pływalni Delfin w Chodzieży, w sześciu grupach pod okiem instruktorów pływania.

Projekt powszechnej nauki pływania jest realizowany w naszej gminie od wielu lat i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Pozwala na udział w zajęciach sportowych poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Zajęcia nauki pływania stanowią atrakcyjną propozycję zdobywania umiejętności pływackich. Zajęcia w ramach projektu to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu i wdrażania do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na basenie. Po zakończeniu projektu dzieci nabyły podstawowe umiejętności pływania, otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

Materiały

"Umiem pływać" na stronie SP Budzyń
"Umiem pływać" na stronie SP Wyszyny
{"register":{"columns":[]}}