W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świadczenia realizowane przez GOPS - uchodźcy z Ukrainy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu informuje, że realizuje wypłatę jednorazowych świadczeń pieniężnych tj. 300,00 zł dla obywateli Ukrainy.

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Ponadto obywatelom Ukrainy po uruchomieniu odpowiednich funduszy, mogą być przyznane świadczenia z pomocy społecznej: zasiłek okresowy, usługi opiekuńcze, praca socjalna, poradnictwo specjalistyczne oraz dożywianie dzieci w placówkach oświatowych.

Tutejszy Ośrodek realizuje świadczenia pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania oraz wyżywienia obywatelom Ukrainy, tj. 40,00zł dziennie za osobę na okres od 24.02.2022 - na 60 dni.

Obywatele Ukrainy mogą również wnioskować w tut. ośrodku o świadczenia rodzinne.

Ośrodek Pomocy zapewnia również bezpłatne konsultacje psychologiczne (w języku ukraińskim) w poniedziałki i w środy  w godzinach od 10:00 do 12:00 w siedzibie tut. ośrodka.

Zapraszamy zainteresowane osoby do składania wniosków.

Adres: Budzyń ul. Lipowa 1
Tel. 67 2844 013
Tel kom. 501 491 058
Kierownik tel. 67 2844 059

{"register":{"columns":[]}}