W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót
Logotyp OLIMPIA

Rozpoczynamy budowę nowej hali sportowej w Wyszynach

W dniu 3 lipca 2024r w naszym Urzędzie podpisana została umowa na realizację zadania pn.: „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach”.

Podpisanie umowy

Wykonawcą tej inwestycji w ramach rozstrzygniętego postępowania gdzie złożono dwie oferty  zostało przedsiębiorstwo JACK-BUD POLSKA Sp. z o.o. Sp. k. z Poznania. Kwota podpisanej umowy wynosi 7.088.982,00 złotych brutto.  Termin realizacji 10 miesięcy. W ramach zadania wykonana zostanie budowa nowej hali  sportowej wielofunkcyjnej  o konstrukcji łukowej samonośnej  i nawierzchni  posadzki  z poliuretanu oraz  zaplecza technicznego  na potrzeby szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach.   

Jest to a  inwestycja realizowana przy udziale  dofinansowania  z budżetu państwa dla  zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Gmina  z tego programu  pozyskała środki w kwocie 2.450.000,00 zł.

Dodatkowym atutem hali zgodnie z zasadami ww. programu  będzie jej wyposażenie w cztero stanowiskową strzelnicę laserową oraz scenę mobilną na potrzeby prowadzonych uroczystości szkolnych i nie tylko.

Budynek istniejącej hali ze względów ekonomicznych związanych  z jego utrzymaniem zostanie w okresie wakacyjnym rozebrany a główne elementy konstrukcyjne będą  wykorzystane do realizacji kolejnej  planowanej inwestycji sportowej. Rozbiórkę obiektu wykona firma  P.U.H. „ZEN-DACH” Zenon Szczurek z Budzynia. Kwota rozebrania hali  wyniesie 106.730,48 zł.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}