W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Poznaj Polskę

Gmina Budzyń pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki na organizację wycieczek szkolnych w ramach programu „Poznaj Polskę”. W dniu 4 kwietnia 2022 r. pomiędzy Gminą Budzyń, a Ministerstwem Edukacji i Nauki zostało podpisane porozumienie o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”.

Poznaj Polskę

Przyznane przez MEiN, w formie dotacji celowej, środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach tych obszarów zostały wskazane punkty edukacyjne dla trzech grup wiekowych (klas I-III szkół podstawowych, klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych).

Wysokość otrzymanej dotacji to 37 712,00 zł co stanowi 80% wartości całego zadania, 20% środków zapewniła Gmina Budzyń tj. 9 428,00 zł.

Wartość całego zadania wyniosła 47 140,00 zł.

Do programu zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu, która otrzymała środki na pięć wycieczek. W miesiącach maj – czerwiec odbyły się wycieczki do Torunia, Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Zakopanego. Opis przebiegu wycieczek i galeria dostępne są na stronie http://budzyn.pl/spbudzyn/test2/index.php  

Wycieczki szkolne mają pomóc w poznawaniu naszego dziedzictwa narodowego, kulturowego oraz naukowego przez dotarcie do ciekawych miejsc, postaci, zabytków.

{"register":{"columns":[]}}