W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podpisano umowę na budowę remizy OSP w Dziewokluczu

W dniu 19 maja 2026 roku w siedzibie Urzędu podpisano umowę na realizację zadania pn. „Budowa Remizy OSP Dziewoklucz”. Inwestycję zrealizuje firma Usługi Ogólnobudowlane BUD-DOM Piotr Łuczak ze Stróżewa k. Chodzieży, wyłoniona w ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego, w którym złożono łącznie 10 ofert.

Podpisano umowę na budowę remizy OSP w Dziewokluczu

Wartość podpisanej umowy wynosi 1 558 410,00 zł brutto, natomiast termin realizacji inwestycji określono na 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zakres zadania obejmuje kompleksową budowę budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Dziewoklucz. Projektowany obiekt będzie przeznaczony na potrzeby jednostki OSP. Powstanie budynek parterowy z poddaszem technicznym, niepodpiwniczony. W jego części funkcjonalnej przewidziano m.in. garaż dla samochodu pożarniczego, salę szkoleniową, pomieszczenie biurowe, pomieszczenie techniczne oraz dwa węzły higieniczno-sanitarne. Na poddaszu wykonane zostanie  strych techniczny przeznaczony do lokalizacji urządzeń instalacyjnych, w tym pompy ciepła.

Realizacja inwestycji stanowi długo wyczekiwane przedsięwzięcie zarówno dla druhów z OSP Dziewoklucz, jak i mieszkańców sołectwa. Nowa remiza znacząco poprawi warunki funkcjonowania jednostki, umożliwi sprawniejsze prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych oraz wpłynie na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w naszej Gminie.
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}