W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Podpisanie umowy na budowę ścieżki rowerowej

W dniu 8.02.2022 roku została podpisana umowa na realizację zadania pn.: Budowa ścieżki rowerowej (dojazd do pracy) w ciągu ul.: Rogozińskiej i Gumowej w Budzyniu. Wykonawcą tego zadania w ramach rozstrzygniętego postępowania przetargowego zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Pana Szymona Włodarczyka z miejscowości Cieśle koło Rogoźna. Kwota podpisanej umowy wynosi 497 863,37 złotych.

Dokumenty leżące na stole

Prace dotyczyć będą budowy pierwszego etapu ścieżki rowerowej o długości 0,55 km wraz z oświetleniem. Ścieżka rowerowa będzie pełnić funkcję ciągu komunikacyjnego (dojazdu do pracy) dla rowerów i pieszych na odcinku od skrzyżowania ul. Rogozińskiej z os. Zielonym do skrzyżowania z ulicą Gumową.
Gmina realizuje tą inwestycję przy udziale dofinansowania i środków w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 200 000,00 zł.
Umowę z ramienia Gminy podpisali Zastępca Burmistrza Piotr Jankowski oraz Skarbnik Miasta i Gminy Budzyń   Honorata Lisiecka.

Przy tej okazji należy dodać, że jest to kolejna inwestycja przy udziale środków dla gmin
 z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. W grudniu ubiegłego roku nasza Gmina podpisała umowę z przedsiębiorstwem BIMEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w miejscowości Rogoźno na wykonanie zadania pn.: „Przebudowa drogi wewnętrznej we wsi Brzekiniec”, w ramach którego przebudowany zostanie odcinek drogi o łącznej długości prawie 0,3 km wraz z montażem   oświetlenia drogowego. Wartość podpisanej umowy to kwota 375 376,36 zł a otrzymane dofinansowanie wynosi również 200 000,00 zł.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}