W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pierwsza ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Budzyniu

Szanowni mieszkańcy, z przyjemnością informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2024 r. można będzie korzystać z ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w naszej Gminie . Stacja ładowania pojazdów zlokalizowana jest na parkingu, na przeciwko budynku Urzędu Miasta i Gminy Budzyń przy ul. Przemysłowej 16A.

Pierwsza ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Budzyniu

Obok niej zostały wyznaczone dwa oznakowane miejsca parkingowe, na których parkować mogą wyłącznie osoby ładujące swoje samochody - po jednym z każdej strony. Zainstalowano model z dwoma gniazdami o mocy 2 x 22 kW, który zapewnia możliwość ładowania dwóch pojazdów jednocześnie.
Punkt spełnia wszystkie wymagania techniczne, o których mowa w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz jest bezpieczny w eksploatacji.

Oprogramowanie stacji umożliwia przekazywanie danych o dostępności punktu ładowania i cenie za usługę ładowania do Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych.

Punkt ładowania zainstalowany w ogólnodostępnej stacji ładowania jest wyposażony w system pomiarowy umożliwiający pomiar zużycia energii elektrycznej oraz przekazywanie danych pomiarowych do systemu zarządzania stacji. W nowo powstałej stacji udostępnione są informacje dotyczące zasad korzystania, jak również instrukcja jej obsługi.

Operatorem stacji ładowania jest firma Elocity sp. z o.o. z Krakowa.

Uruchomienie procesu ładowania odbywa się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej, którą można pobrać z Apple Store oraz Google Play.
Więcej informacji na stronie: https://elo.city/aplikacja-mobilna

Cenę usług ładowania ustalono na poziomie 2,00 zł brutto na 1 kWh.

Lista punktów ładowania i tankowania dostępna jest na stronie Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych https://eipa.udt.gov.pl/

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}