W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniach od 24.06 do 04.07.2024 r. odbywał się obóz wypoczynkowo-szkoleniowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Budzyń.

Uczestnicy obozu MDP, część osób siedzi reszta stoi za nimi. W tle samochód strażacki

W obozie wzięło udział 60 uczestników. Organizatorem obozu była Ochotnicza Straż Pożarna w Budzyniu.

Młodzi, przyszli strażacy pod okiem wychowawców i członków OSP z terenu Gminy Budzyń zapoznali się ze sprzętem strażackim, wyposażeniem samochodów pożarniczych, a także mieli okazje przybliżyć takie tematy jak ratownictwo techniczne, pożary zewnętrzne (rozwijanie linii gaśniczej) czy pożary wewnętrzne (przygotowanie do akcji). Odbywało się to wszystko poprzez angażującą wszystkich zabawę, która dodatkowo integruje zespół, uczy odpowiedzialności, pracy w zespole i buduje zaufanie do kolegów.

Obóz mógł zaistnieć dzięki otrzymanej dotacji z Komendy Głównej PSP w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Chodzieży, Gminy Budzyń oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzyniu.

Kolejne turnusy obozów profilaktycznych odbywać się będą w dniach 5.07-15.07.2024 r. oraz 16.07-26.07.2024 r., gdzie organizatorem jest Gmina Budzyń.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}