W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejne inwestycje drogowe rozpoczęte

Miło jest nam Państwa poinformować, że Gmina Budzyń nie zwalnia założonego tempa inwestycyjnego i w środę 19 maja podpisała dwie kolejne umowy dotyczące przebudowy dróg.

Dwie mapy przedstawiające lokalizacje, w których będą remontowane drogi

Pierwsza umowa dotyczy  I etapu przebudowy drogi gminnej nr 201527P we wsi Popielno. Jest to odcinek od skrzyżowania z drogą krajową DK-11 w kierunku  wsi,  o długości  ponad  1,0 km, nawierzchni  jezdni z mieszanki mineralno bitumicznej wraz z przebudową zjazdów i niezbędnym zagospodarowaniem terenu.  Wykonawcą tego zadania zostało przedsiębiorstwo EL-KAJO Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Wartość podpisanej umowy wynosi 516 349,22 zł. Planowane zakończenie prac koniec trzeciego kwartału bieżącego roku. Środki na realizację pochodzą w całości z budżetu Gminy.

Druga podpisana umowa dotyczy realizacji przebudowy drogi gminnej Nr 201531P w miejscowości  Brzekiniec o długości odcinka ok. 0,52 km i nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno bitumicznej. Jest to odcinek drogi  na terenie Sołectwa Brzekiniec od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1490P w kierunku Dziewoklucza, obok byłych osad leśnych.. Wykonawcą tego zadania została firma Rafał Szymczak P.H.U. z Nakła nad Notecią . Wartość podpisanej umowy wynosi 263 636,42 zł. Planowane zakończenie prac to również koniec trzeciego kwartału bieżącego roku. Na tą inwestycję Gmina stara się pozyskać środki zewnętrzne.

Wykonawcy zostali wybrani w drodze postępowania przetargowego w którym złożono łącznie  osiem ofert.