W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dożynki Gminne - Dziewoklucz 2021

W dniu 5 września w sołectwie Dziewoklucz gm. Budzyń odbyły się dożynki gminne. Starostą dożynek był p. Adam Łuszczki z Dziewoklucza, natomiast Starościną p. Katarzyna Polowa z Prosny. W uroczystości udział wzięły władze gminne i powiatowe, a także delegacje wieńcowe ze wszystkich sołectw naszej gminy. Obchody Święta Plonów rozpoczęły się przemarszem spod świetlicy wiejskiej w Dziewokluczu na boisko sportowe, gdzie o godz. 14:00 została odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna w intencji rolników.

Starosta i Starościna dożynek wręczają Burmistrzowi chleb wypieczony z tegorocznych zbóż, w tle kilka osób w strojach ludowych

STAROŚCINA DOŻYNEK

Pani Katarzyna Polowa wraz z mężem Jarosławem prowadzi indywidualne gospodarstwo rolne we wsi Prosna, gmina Budzyń, o ogólnej powierzchni około 40 ha. Gospodarstwo, które prowadzi Pani Katarzyna wspólnie z rodziną jest gospodarstwem, gdzie dominującym kierunkiem jest produkcja zwierzęca, natomiast produkcja roślinna nakierowana jest przede wszystkim na zabezpieczenie paszy do utrzymywanych w gospodarstwie zwierząt. Pani Katarzyna posiada wiele pasji, interesuje się tematyką ogrodniczą, aby zatrzymać smak owoców na dłużej, corocznie robi niezliczoną liczbę przetworów. Starościna dożynek oprócz pracy w gospodarstwie rolnym aktywnie uczestniczy w życiu społecznym wsi jest mamą trzech dorosłych córek, ma jedną wnuczkę.

STAROSTA DOŻYNEK   

Pan Adam Łuszczki wspólnie z żoną Danielą oraz rodzicami Małgorzatą 
i Jerzym Łuszczki prowadzi indywidualne gospodarstwo rolne we wsi Dziewoklucz, gmina Budzyń o powierzchni 43 ha. o kierunku mieszanym. Pan Adam produkuje jęczmień, rzepak, kukurydzę, pszenżyto. Rocznie sprzedaje około 900 sztuk tucznika.  Posiada cały niezbędny, specjalistyczny sprzęt rolniczy do prowadzonej produkcji roślinnej oraz budynki wykorzystywane do produkcji tuczników. Wspólnie z ojcem prowadzi firmę ,,EKO-PASZ” zajmującą się sprzedażą paszy oraz usługami rolniczymi. Starosta dożynek bardzo interesuje się tematyką rolniczą na kanale YouTube prowadzi kanał ,,AGRO MAKS” jest ojcem dwóch synów Maksymiliana i Nikodema.
 

Materiały

Album zdjęć z dożynek na naszym profilu w serwisie Facebook

Zdjęcia (17)