W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

50-lecie pożycia małżeńskiego

W dniu 12 stycznia 2022 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Budzyniu odbyła się uroczystość wręczenia ,,Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom małżeńskim, które obchodziły swój Jubileusz w 2021 roku.

grupa osób w maseczkach, z przodu panie, z tyłu panowie, w tle godło

W 2021 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał ,,Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" 11 parom małżeńskim, zamieszkałym na terenie  Gminy Budzyń.

Są to Jubilaci:

 1. Urszula i Krzysztof Dąbrowscy
 2. Kazimiera i Ryszard Dworniczak
 3. Czesława i Aleksander Grzeczka
 4. Maria i Marek Izdebscy
 5. Maria i Stanisław Jeska
 6. Anna i Eugeniusz Kapusta
 7. Zenona i Bonifacy Łozińscy
 8. Wiktoria i Stefan Polcyn
 9. Renata i Antoni Nowak
 10. Krystyna i Ludwik Soloch
 11. Genowefa i Eugeniusz Walkowiak

Medale nadane przez Prezydenta RP wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Budzyń Marcin Sokołowski. W uroczystościach wręczania medali udział wzięli Przewodniczący Rady Miejskiej w Budzyniu Zenon Nowicki oraz Sekretarz Miasta i Gminy Budzyń, będąca jednocześnie  kierownikiem  USC w Budzyniu Ewa Kasperczak. Parom składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania. Gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego i życzymy długich lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim (art. 19 Ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach). Aby wszcząć procedurę nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, należy zgłosić się do właściwego ze względu na miejsce zameldowania Urzędu Stanu Cywilnego i złożyć wniosek o nadanie medalu, informujemy, iż Urząd Stanu Cywilnego z własnej inicjatywy, bez pisemnej zgody Jubilatów nie może wszcząć procedury przyznania medalu.

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}