W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostrzeżenie dla wnioskodawców i beneficjentów programu "Czyste Powietrze" przed nieuczciwymi wykonawcami

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie znak zakazu w kształcie trójkąta z wykrzyknikiem oraz dłoń z podniesionym palcem serdecznym, po prawej stronie na beżowym tle z zarysem wykrzyknika napis Ostrzeżenie.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nierzetelnymi wykonawcami, którzy – w ramach dotacji z programu "Czyste Powietrze" – oferują urządzenia grzewcze do nieocieplonych domów, często powiązane z pełnomocnictwem w nieuczciwych celach.

Grafika informacyjna zatytułowana: Sprawdzaj oferty i nie podpisuj od razu! W górnym prawym rogu trzy logotypy w kolejności od krawędzi prawej strony – Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej, Krajowego Planu Odbudowy. Poniżej na czerwonym tle napis: Sprawdzaj oferty i nie podpisuj od razu! Następnie (poniżej) rysunek domu i obok w niebieskim trójkącie informacja o tym, że wymiana kopciucha plus termomodernizacja, to niższe rachunki, komfortowy dom, zdrowie i czyste powietrze. Następnie poniżej na czerwonym tle ostrzeżenie słowne kończące się komunikatem: Dotacja jest dla Ciebie, nie dla Wykonawcy. Na samym dole od lewej strony logotypy – Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, programu „Czyste Powietrze” oraz adres strony internetowej czystepowietrze.gov.pl.

{"register":{"columns":[]}}