W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Cyberbezpieczny Samorząd Gminy Buczkowice

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

W dniu 21 marca br. gmina Buczkowice podpisała umowę o powierzenie grantu na realizację projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Samorząd Gminy Buczkowice”. Projekt realizowany jest w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. 

Celem Projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji w Urzędzie Gminy Buczkowice oraz w podległych jednostkach organizacyjnych poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informatycznych.

W ramach projektu zaplanowano min. zakup macierzy dyskowej, zakup serwerów dla jednostek organizacyjnych, rozbudowę systemu backup, testy penetracyjne, szkolenia specjalistyczne IT oraz aktualizację dokumentów z zakresu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

Kwota przyznanego wsparcia wynosi 849 998,93 zł, co stanowi 94 % dofinasowania w ramach projektu, pozostałe środki to wkład własny w wysokości 54 254,95 zł.

{"register":{"columns":[]}}