W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piaskowa animacja, czyli malowanie piaskiem.

Nauka malowania piaskiem na szkle.

W ramach XIV Festiwalu Nauki i Techniki w Mielcu organizowanego przez CKPIDN, uczniowie kl.3  naszej szkoły,  zostali zaproszeni  na warsztaty „Malowanie piaskiem” do SCK w Mielcu.

Animacja piaskowa polega tworzeniu niesamowitych obrazów przy użyciu szkła i rozsypanego na nim piasku. Uczniowie poznali kilka technik  malowania piaskiem przy użyciu opuszków i całych palców oraz dowiedzieli  się na czym polega cieniowanie piaskiem. Dzieci  bardzo szybko wciągnęły się w kreatywne działania. Malowały morskie dno, latarnię morską, drzewa, ptaki . Zrobiły animację do bajek:  „Kopciuszek” i „Alicja w Krainie Czarów”. Malowanie piaskiem to nie tylko sztuka, ale też sposób na zrelaksowanie się , wyciszenie się, odkrywanie swoich zdolności artystycznych, o czym przekonały  się nasze dzieci. Warsztaty te dały dzieciom moc wrażeń i satysfakcji.

 

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}