W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Pani bibliotekarka czyta dzieciom książkę.

9 kwietnia w grupie ,,Biedronki” obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza – Hansa Christiana Andersena. Zostało zainicjowane, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców.
W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione bajki,  każdy przedszkolak mógł króciutko opisać, o czym jest jego książeczka. Zaprezentować jej okładkę oraz ilustrację. Następnie dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka. Wiadomości te przybliżyły sobie dzięki historyjce obrazkowej. Przy okazji dzieci zapoznały się z zawodem pisarza, ilustratora, wydawcy i bibliotekarza. Jak się okazało,  nie obce im były miejsca związane z książkami. Maluchy doskonale wiedziały co to księgarnia i biblioteka i jakie zasady w nich panują.  W księgarni kupuje się książki i one są nasze na zawsze, a w bibliotece, książki się tylko pożycza i trzeba je oddać".
Na koniec dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną gdzie pani bibliotekarka opowiedziała o zasadach panujących w bibliotece oraz przeczytała jedną z bajek H.CH Andersena ,,Mała Syrenka”
Dzieci były zachwycone różnorodnością książek i bezpośrednim z nią kontaktem. W przyszłości będziemy kontynuować nasze działania w zakresie rozwijania czytelnictwa u małych dzieci.

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}