W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

X Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa

10.10.2023

X Podkarpackie Młodzieżowe Świat Bezpieczeństwa

10 X 2023 na WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa  odbyło się X jubileuszowe Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa, w którym uczestniczyła także młodzież z Naszej Szkoły w liczbie blisko 50 osób wraz z opiekunami: Martą Hanych, Aleksandrą Romanek i Agnieszką Stygar.

Celem wycieczki było:

- zapoznanie młodzieży z wizerunkami służb mundurowych, które w sposób naturalny kojarzą się m.in. ze stosowaniem władzy w państwie,

- rozszerzenie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń,

- pogłębienie zainteresowania oraz zweryfikowanie oczekiwań co do przyszłej edukacji czy pracy zawodowej w sektorze bezpieczeństwa.

 

X jubileuszowe Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa było interesującym wydarzeniem pozwalającym uczniom na zapoznanie się z ciekawą ofertą Wyższej Szkoły Prawa i Administracji znajdującej się w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.

W czasie wizyty mieliśmy okazję wysłuchać krótkiego koncertu orkiestry dętej FANFARA z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie ze świetnym pokazem sztuki .....

Obejrzeliśmy również pokaz musztry paradnej uczniów klasy policyjnej z ZS nr 1 w Stalowej Woli

Młodzież miała możliwość przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda codzienna służba funkcjonariuszy i jak w praktyce stosowane są przepisy związane z bezpieczeństwem. Uczniowie mogli bowiem skorzystać z wielu praktycznych atrakcji m.in:

- symulowane oględziny miejsca znalezienia zwłok

- „Bądź jak Sherlock Holmes” – warsztaty kryminalistyczne w Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA

- zasady udzielania pierwszej pomocy – zajęcia praktyczne

- samoobrona i techniki interwencyjne – zajęcia praktyczne realizowane przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Granicznego

- prezentacja Kliniki Prawa WSPiA – prezentacja zawodów prawniczych

- zajęcia na strzelnicy elektronicznej

- pokazy działań dynamicznych

- pokaz umiejętności psów służbowych

- mierzenie poziomu tkanki tłuszczowej i mięśniowej

oraz wiele innych ciekawych rzeczy.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}