W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto Rzemiosła w Jaśle

Pokaz mody - 4 modelki

W dniu 20 października 2023 r. w Generatorze Nauki  w Jaśle odbył się event poświęcony podsumowaniu realizacji zadania „Rozwój i promocja dualnego w rzemiośle”, sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030. Organizatorem spotkania był Cech Rzemiosł Różnych w Jaśle, a wszystkie imprezy towarzyszące temu wydarzeniu adresowane były do młodzieży szkolnej, rodziców, pracodawców i rzemieślników.

Celem wydarzenia było promowanie praktycznej nauki zawodu i kształcenia dualnego. Spotkanie stało się doskonałą okazją do przypomnienia tradycji rzemieślniczych, ale także do wymiany doświadczeń między rzemieślnikami.

 Dzisiaj rzemiosło kojarzy się niejednokrotnie z dużymi, doskonale wyposażonymi w nowoczesne maszyny zakładami pracy, a przecież rzemiosło to także takie zawody jak: krawiec, piekarz, cukiernik, fryzjer, złotnik i wiele innych. Są to przedstawiciele małych przedsiębiorstw. Ludzie, którzy pracują nie tylko własnymi rękami ale przede wszystkim sercem i rozumem. Są wzorami uczciwości, sumienności i rzetelności, a swoją wiedzą i umiejętnościami chętnie dzielą się ze swoimi uczniami.

W trakcie gali wręczono nagrody i wyróżnienia dla młodzieży biorącej udział w konkursach z wiedzy o zawodach rzemieślniczych w środowisku lokalnym.

 W trakcie eventu  uczniowie Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych mogli także zaprezentować umiejętności, które zdobywają na zajęciach z praktycznej nauki zawodu.

 Kreacje, prezentowane w trakcie pokazu mody i fryzur inspirowane były ikonami mody Andrey Hepburn i Marlin Monrow oraz stylami współczesnych influenserek – Wersow- Weroniki Sowy i Sandry  Plajzer , przygotowane zostały  przez uczennice z klas: technik  usług fryzjerskich oraz technik stylista  i wywołały zachwyt wśród zaproszonych gości.   Natomiast uczniowie klas o profilu spożywczym mogli wykazać się talentem, „wyczarowując” nie tylko smaczne, ale przede wszystkim pięknie zdobione deserki o różnych smakach i dekoracje z masy cukrowej. Fachową pomocą służyły nauczycielki  zawodu.

Wydarzenie, kóre odbyło się w Generatorze Nauki, a zainspirowane zostało przez Cech Rzemiosł Różnych było doskonałą okazją do promowania szkolnictwa zawodowego i aktywizowania młodych do kształcenia się w zawodach rzemieślniczych.

                                                                                                                                                                  ZSUiS

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}