W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Studniówki czar w ZSUiS w Jaśle

Studniówka 2023. Podziękowania dla wychowawców

Serdeczny Druhu przybywaj, wesela z nami zażywaj!

Skończymy o pianiu kura, później już tylko... matura".

 

          Studniówka to coroczny, tradycyjny bal organizowany w szkole na symboliczne sto dni przed maturą. Trwa zaledwie jedną noc, noc niezwykłą, magiczną , która pozostaje w pamięci nie jedną chwilę, ale wspomina się ją przez długi czas.Uroczystość kojarzy się z gorączkowymi przygotowaniami, aby w tym wyjątkowym czasie wyglądać zjawiskowo, aby przeżyć, w rytmie beztroskiej zabawy, wiele pięknych wzruszeń.

W tym roku bal studniówkowy dla uczniów klas czwartych Technikum usług fryzjerskich , Technikum przemysłu mody , Technikum technologii  żywności i Technikum technologii chłodnictwa i klimatyzacji  odbył się 14 stycznia w ,,Jodłowym Dworze”.

          Biesiadnicy zaczęli przybywać na bal już przed godziną 18 – stą. Wśród zaproszonych gości byli pani z-ca dyr. Justyna Cyran, wychowawcy klas  pani Teresa Szczudło, pani Sylwia Ptak i pani Anna Głowacka oraz osoby towarzyszące maturzystkom i maturzystkom .Zanim przyszedł czas na zabawę, kilka ciepłych słów  do młodzieży skierowała pani Justyna Cyran -  ,,To ten jedyny i niepowtarzalny bal, który po wielu latach będziecie wspominać. Korzystajcie z chwili, którą dało wam życie. Bawcie się dobrze i odpowiedzialnie. Jestem przekonana, że nasi nauczyciele zrobili wszystko, aby wiedzę wam przekazać. Reszta zależy od was, waszych chęci i zaangażowania. Studniówka to ostatni dzwonek, dlatego dziś bawcie się, a jutro zacznijcie przygotowania do matury”.

 Podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie popłynęły także w stronę nauczycieli, aż wreście padły wyczekiwane słowa,,Poloneza czas zacząć!”.Ten dostojny, staropolski, chodzony taniec,  jest nieodzowną częścią tradycji studniówkowej :

 „ Z każdego kroku, z każdego ruszenia można tancerza czucia i myśli wyczytać”- tak o nim pisał nasz romantyczny poeta w „ Panu Tadeuszu”.

          Później lampka szampana wzniesiona jako toast za pomyślność, zdjęcia klasowe ,oficjalne i te z,,przymrużeniem oka” oraz tak długo wyczekiwane tańce dostojne i szalone. Najwytrwalsi bawili się do samego końca. Zabawa była szampańska, kreacje piękne, a przeżycia niezapomniane. Ta wyjątkowa noc zapadnie wszystkim w pamięci na długo. Teraz czas na naukę! Za 100 dni matura. Maturzystom życzymy powodzenia w maju!

          Zdjęcia i filmik ze studniówki można obejrzeć w galerii na stronie szkoły.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}