W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekcja filmu "Jako w niebie, tak i w Komańczy"

23.09.2021

Plakat filmu "Jako w niebie, tak i w Komańczy"

To nie jest tylko historia pewnego księdza,

to fragment dziejów Polski

 

 23 września 2021r. w ZS nr 3 odbyła się projekcja filmu „Jako w niebie, tak i w Komańczy”.

Wydarzenie to zgromadziło nauczycieli i młodzież z jasielskich szkół, którzy chcieli oddać hołd wybitnemu Polakowi w miesiącu Jego beatyfikacji .Uczestniczyła w nim również młodzież z Naszej Szkoły

„Jako w niebie, tak i w Komańczy” to fabularyzowany dokument ukazujący Prymasa Stefana Wyszyńskiego podczas jego internowania w Komańczy, gdzie Prymas napisał Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego oraz Wielką Nowennę Tysiąclecia. Film przypomina również, jak losy Prymasa Stefana Wyszyńskiego przeplatały się z losami Papieża Jana Pawła II. Wszystkie te wydarzenia ukazane są na tle codziennego życia rodziny leśnika z Komańczy.

W czasie projekcji filmu wszyscy zebrani w ciszy i skupieniu śledzili losy internowanego Prymasa. Film ten w doborowej obsadzie z Markiem Kalitą, Jerzym Trelą, Aleksandrą Popławską zasłużył na gromkie brawa i gratulacje.

Po projekcji odbyła się debata „Prymas Stefan Wyszyński uwięziony”, w której wzięli udział m.in. Paweł Miszczak- producent filmu i zgromadzona publiczność.

 

{"register":{"columns":[]}}