W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych im. Generała Józefa Hallera

09.11.2022

Występ młodzieży w czasie apelu z okazji Święta Niepodległości

 ,, Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym,

     ale i bardzo kosztownym”

                         Józef Piłsudski

     Ponad 104 lata temu, 11. listopada 1918 roku, w momencie szczególnym dla narodów Europy, gdy  kończyła się I Wojna Światowa, Polska powróciła na mapę Europy.    Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w licznych zrywach niepodległościowych . Po 123 latach niewoli odrodziło się suwerenne państwo polskie.

Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Daszyński,Haller, Witos, Korfanty – wszystkie główne nurty polskiej polityki zjednoczyły się dla Niepodległej.

Podczas dorocznych obchodów Święta Niepodległości czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo.

Na pamiątkę tych dni, w całym kraju obchodzone jest Święto Niepodległości.  Młodzież Naszej Szkoły rozpoczęła obchody już 9. listopada br., uczestnicząc w XII Pieszym Powiatowym Rajdzie Niepodległościowym na Górę Liwocz połączonym z Przeglądem Pieśni Patriotycznych.

Uczniowie klas spożywczych przygotowali dla uczestników kiełbaski z grilla i ciepłą herbatę, a chór szkolny zaprezentował utwór ,,Taki kraj”.

Natomiast 10. listopada w  Naszej Szkole odbył się uroczysty apel przeznaczony dla wszystkich uczniów. Wysłuchali oni montażu słowno – muzycznego, w którym złożono hołd tym , którzy przyczynili się do odrodzenia państwa polskiego.

To im winniśmy pamięć i cześć.To dla nich, świętując ten dzień bądźmy dumni z naszej ojczyzny, bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}