W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs LEARN & FLY

02.06.2023

Uczniowie technikum z Panią Sylwią Bytnar w czasie konkursu

W dniu 02.06.2023r. zespół uczniów  z klasy 4Ptsk - technik chłodnictwa i klimatyzacji – w składzie: Hubert Cyran, Adam Jędrys i Paweł Duda reprezentowali naszą szkołę w konkursie "Learn&Fly" na budowę modelu samolotu organizowany przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w Rzeszowie. Konkurencje rozgrywały się na terenie  43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Przygotowania do konkursu rozpoczęły się już w I semestrze.  Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach on-line z przedstawicielami firm z branży lotniczej t.j. Pratt & Whitney, PZL Mielec . Na spotkaniach oprócz wskazówek do konkursu poruszane były m.in. kwestie wyboru ścieżki zawodowej w tych zakładach oraz prezentacje poszczególnych zakładów.

Konkurs  łączył wiele dziedzin tj.: matematyka, fizyka, aerodynamika, mechanika, obsługa portali społecznościowych, umiejętności tworzenia prezentacji multimedialnych, jak również umiejętności prezentacji  w formie werbalnej oraz projektowania i konstruowania. W trakcie przygotowań do konkursu uczniowie poznawali swoje mocne i słabe strony. Kształtowali wiele umiejętności teoretycznych i praktycznych. Nagrodą od organizatorów było zwiedzanie terenu 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Nagrodą od Rady Rodziców był dodatkowy dzień pobytu na Pomorzu w celach podziwiania architektury Gdańska i Gdyni. Do konkursu zespół przygotowywał się pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych- mgr inż. Sylwii Bytnar.

Zespół 4Ptsk wraz z opiekunem składa serdeczne podziękowania za wsparcie przy organizacji wyjazdu i noclegu dla Dyrekcji, Rady Rodziców oraz Ojca Łukasza, jak również dla Wychowawców Bursy Szkolnej za udostępnienie świetlicy na czas przygotowań do konkursu.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}