W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jasielski Dzień Sybiraka

17.09.2021

Zdjęcie przedstawia plakat reklamujący Światowy Dzień Sybiraka oraz 82 rocznicę napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę.

 

,,Gdy gaśnie pamięć ludzka

Dalej niech mówią kamienie”

/ Kardynał S. Wyszyński/

 

 

W piątek, 17 września, w kolejną rocznicę napaści radzieckiej na Polskę, w Jaśle odbyły się obchody Światowego Dnia Sybiraka, w których  uczestniczyła także młodzież z ZSUiS.

Po mszy w kościele OO Franciszkanów i odsłonięciu tablicy poświęconej ks. Stanisławowi Matznerowi  uroczystości kontynuowano pod pomnikiem Golgota Wschodu u zbiegu ulic Mickiewicza i Czackiego.

Część artystyczna odbyła się na placu I Liceum Ogólnokształcącego. Bard Solidarności Paweł Piekarczyk  zaśpiewał  pieśni patriotyczne poświęcone  temu wydarzeniu, a uczniowie ILO i ZST  zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno- muzyczny.

{"register":{"columns":[]}}