W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Integracyjny „Piknik na 5” w SOSW w Jaśle

Integracyjny „Piknik na 5” w SOSW w Jaśle

     Na zaproszenie Specjalnego  Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle i z okazji Dnia Dziecka, uczennice z naszej szkoły  brały aktywny udział w integracyjnym „Pikniku na 5”.

W obecnym roku szkolnym nasza współpraca z SOSW w Jaśle zaowocowała nowymi pomysłami. W marcu z okazji Dnia Kobiet w pracowni fryzjerskiej gościliśmy dziewczyny z SOSW, którym nasze uczennice z pierwszej klasy technikum usług fryzjerskich wykonywały delikatną metamorfozę wizerunku.

Czerwiec rozpoczyna jeden z najpiękniejszych dla dzieci dni – Dzień Dziecka. Z tego tytułu, jak co roku,  zostaliśmy zaproszeni przez SOSW na „Piknik na 5”. Tym razem opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu postanowiły wdrożyć w działania uczennice klasy 1 Tfm, okazało się to „strzałem w dziesiątkę”. Zaopatrzone w sprzęt fryzjerski, kolorowe spraye i lakiery udałyśmy się na teren ośrodka przy u. Piotra Skargi w Jaśle. Po zainstalowaniu się w stałym miejscu, zostałyśmy oblężone osobami, chętnymi,  by w tym radosnym dniu zaszaleć  ze swoim wyglądem.

Podczas tej integracyjnej, rodzinnej  imprezy, nasza młodzież miała okazję zaprezentować swoje umiejętności. Dziewczyny kręciły loki, tworzyły warkoczyki i wplatały w nie kolorowe dodatki,  np. koraliki i sztuczne kosmyki włosów, dekorowały farbami i brokatem twarze oraz rączki maluchów. Mimo ogromu pracy uczennice  świetnie się bawiły rozwijając przy tym swoje zdolności plastyczne, fryzjerskie oraz postawy prospołeczne

Sprzyjająca pogoda i radosna atmosfera biesiadowania wywoływała uśmiech na twarzach wszystkich małych i dużych uczestników „Pikniku na 5”.

Serdecznie dziękujemy naszym uczennicom – Zuzannie Kamińskiej, Karolinie Sroce, Brygidzie Lechwar, Amelii Piątkowskiej, Zuzannie Praszek, Julii Pieniądz, Annie Walewskiej, Julii Tulei,  Emilii Śmietanie i  Natalii Rafie  - za aktywny udział w „Pikniku na 5”. Opiekę nad uczennicami pełniły:
p. Barbara Janiga, p.  Monika  Kamińska,  p. Mariola Jałowy, a pieczę nad wszystkim sprawowała p. obecna również na pikniku p. dyr. Renata Skórka.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}