W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Europejski Dzień Języków Obcych

26.09.2021

Uczennice na tle gazetki z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Przesłanie tego święta  podkreśla,jak ogromnym bogactwem społeczeństw jest ich mowa.

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków przez całe życie to podstawowe elementy tego przesłania. Wielość języków jest dziedzictwem świadczącym o naszej ludzkiej tożsamości.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły również włączył się w uczczenie tej idei. Uczennice przygotowały kolorowe karteczki z sentencjami, motywującymi zwrotami i najdłuższymi wyrazami w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Można je było odczytać na drzwiach klas. Ogłoszono również konkurs pt.: „Veni, vidi, amici”, którego celem jest przygotowanie prezentacji o wybranym atrakcyjnym turystycznie miejscu z regionów angielsko-, niemiecko- lub rosyjskojęzycznych.

Języków obcych uczyć się warto – to powszechne stwierdzenie, osłuchane i wyświechtane. Prawdziwe jednak, nie tylko ze względów praktycznych, ale jak powiedział Goethe: „Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem.”

{"register":{"columns":[]}}