W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Edukacji Narodowej w ZSUiS w Jaśle.

14.10.2022

Na zdjęciu Pani Dyrektor Renata Skórka przemawiająca do nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tle młodzież z grupy wokalnej

 ,,Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”  

 

Od 1982 r. na mocy ustawy - Karta Nauczyciela  - 14 października obchodzony jest  jako Dzień Edukacji Narodowej. Ustanowieniem tego święta  upamiętniono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.
Jest to dzień szczególny. To święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.

Uroczysty apel z tej okazji odbył się w Naszej Szkole  12 października. Uczniowie  recytowali wiersze , a chór szkolny zadedykował  kadrze pedagogicznej  koncert  piosenek o tematyce szkolnej. 

Z okazji Dnia Nauczyciela przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli wszystkim pedagogom ,,stu lat” w szczęściu i zdrowiu oraz

,,takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom - tym starszym i tym młodszym - zrodziła wiele szlachetnych owoców.”

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}